Ucom-ը ներդնում է SatsifAI հարթակը՝ հաճախորդների գոհունակության շարունակական վերլուծության նպատակով
Ucom-ը՝ հավատարիմ մնալով իր հաճախորդակենտրոն մոտեցմանը, ներդնում է հարցումների SatisfAI նորարարական հարթակը՝ հաճախորդների գոհունակության և սպասարկման փորձի շարունակական վերլուծության նպատակով:
SatisfAI-ի կիրառումը Ucom-ին հնարավորություն կտա անցկացնել NPS  (Net Promoter Score/ Հաճախորդների գոհունակության ցուցանիշ) և այլ արագ ու պարզ հարցումներ, իրական ժամանակում վերլուծել տվյալները և ավելի արագ արձագանքել հաճախորդների կարիքներին։ SatisfAI-ը առավելագույնս հեշտացրել է այդ գործընթացը՝ տրամադրելով հարմարավետ ինտերֆեյս և տվյալների վերլուծության ավտոմատացված գործիքներ։
«Հարցումների համակարգի ներդրումը համահունչ է Ucom-ի հաճախորդակենտրոն ռազմավարությանը։ Մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրի համար հարմարավետ թվային փորձառություն ապահովելու համար մենք ձգտում ենք կիրառել այդ պահին հասանելի ամենավերջին նորարարական լուծումները։ Վստահ եմ, SatisfAI հարթակը կօգնի, որ տվյալների վրա հիմնված որոշումների միջոցով շարունակաբար բարձրացնենք ծառայությունների որակը», - նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ուրախ ենք Ucom-ի հետ այս համագործակցության մեկնարկի համար։ Մինչ այս մեր հարթակը հաջողությամբ ներդրվել է մի շարք բանկերում, իսկ այժմ Ucom-ն առաջինն է դառնում Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում, որը կկիրառի մեր լուծումները։ Առաջին փուլով հարթակի բազային ֆունկցիաներն արդեն ներդրվել են,  ակնկալում ենք, որ շուտով արհեստական բանականության մոդուլը նույնպես կկիրառվի Ucom-ում», -  ասաց SatisfAI –ի համահիմանդիր  Հայկ Կարապետյանը։
NPS հարցումը տարածված միջազգային մեթոդաբանություն է, որն օգտագործվում է ընկերության հանդեպ հաճախորդների հավատարմության և ծառայություններից բավարարվածության աստիճանն արագ պարզելու համար: Համակարգը հնարավորություն է տալիս ծառայության մատուցման ավարտից անմիջապես հետո SMS-ի, մոբայլ հավելվածի կամ էլեկտրոնային փոստի միջոցով  կապ հաստատել հաճախորդի հետ և կարճ հարցման միջոցով  գնահատել նրա հավատարմությունը, ինչպես նաև՝ սպասարկման որակից գոհունակությունը։

Ucom, committed to its customer-centric approach, has integrated the innovative SatisfAI survey platform for the continuous analysis of customer satisfaction and service experience.
The SatisfAI integration enables Ucom to conduct NPS (Net Promoter Score) and other quick, simple surveys, analyze data in real time, and respond more rapidly to customer needs. SatisfAI simplifies this process by providing a user-friendly interface and automated data analysis tools.
"Integrating a customer survey system aligns with Ucom's customer-centric strategy. To ensure a convenient digital experience for each of our subscribers, we strive to apply the most advanced, innovative solutions available. I am confident that with the help of data-driven decisions, we will continuously improve the quality of our services," noted Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
"We are pleased to start this collaboration with Ucom. Previously, our platform has been successfully implemented in a number of banks, and now Ucom is becoming the first in the telecommunications sector of Armenia to apply our solutions. In the first phase, the platform's basic functions have already been implemented, and we expect that the artificial intelligence module will also be deployed at Ucom soon," said SatisfAI co-founder Hayk Karapetyan.
The NPS survey is a widely used international methodology for quickly determining customer loyalty and satisfaction levels. The system enables companies to contact customers immediately after service delivery—via SMS, mobile app, or email—and evaluate their satisfaction and loyalty through a short survey.