Գործարար էթիկա և համապատասխանություն
Հարգանքը, ազնիվ և արդար մրցակցությունը, անհանդուրժողականությունը կաշառակերության և կոռուպցիայի նկատմամբ այն հիմնարար սկզբունքներն են, որոնցով առաջնորդվում ենք մեր ամենօրյա աշխատանքում և որոնք ընկած են մեր՝ բոլոր հաճախորդների, գործընկերների, բաժնետերերի ու միմյանց հետ փոխհարաբերությունների ու գործակցության հիմքում։ Ու քանի դեռ «Յուքոմը» շարունակում է փոխակերպել հաղորդակցության և տեխնոլոգիաների աշխարհը մեր երկրում, էթիկայի և ազնվության վրա հիմնված բիզնես վարելու մեր հանձնառությունն անփոփոխ է, իսկ հետադարձ կապի ապահովումը՝ կարևոր։
Գործարար վարքի և էթիկայի, ՀՀ օրենսդրության` հավանական և կատարված խախտումների, կոռուպցիայի և խարդախության կամ ընկերության գործունեության ոլորտին վերաբերող այլ խախտումների մասին հաղորդագրությունները կարող եք ուղղել «Յուքոմ» ՓԲԸ «Թեժ գծի» hotline@ucom.am էլեկտրոնային հասցեով։
Դիմումներն ընդունելիս և դիտարկելիս Ընկերությունը երաշխավորում է դիմողների անձնական տվյալների գաղտնիությունը և չբացահայտումը: Ընկերությունը պարտավորվում է թույլ չտալ պատասխան գործողություններ` խախտումների մասին հաղորդող բարեխիղճ անձանց նկատմամբ: Միաժամանակ, խնդրում ենք հիշել, որ սուտ մատնություն, զրպարտանք, հերյուրանք, կանխամտածված կերպով մոլորեցնող տեղեկություններ պարունակող հաղորդագրություններն անընդունելի են, իսկ դրանց ընթացքը կարգավորվում է Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ։

Деловая этика и комплаенс
Уважение, честная и справедливая конкуренция, нулевая терпимость к взяточничеству и коррупции - основные принципы, которыми мы руководствуемся в нашей повседневной работе и которые составляют фундамент наших отношений и взаимодействий со всеми нашими абонентами, партнерами, акционерами и друг с другом. И пока Ucom продолжает преобразовывать сферу коммуникаций и технологий в нашей стране, наша приверженность этичному и добросовестному ведению бизнеса остается неизменной, и, следовательно, получение обратной связи в данном контексте имеет решающее значение.
Вы можете отправлять сообщения о нарушениях в деловом поведении и этике, о возможных и фактических нарушениях законодательства РА, о случаях коррупции и мошенничества или других нарушениях, связанных с деятельностью компании, на «Горячую линию» ЗАО «Юком» по адресу электронной почты hotline@ucom.am.
При приеме и рассмотрении рапортов Компания гарантирует соблюдение конфиденциальности и неразглашение персональных данных заявителей. Компания также обязуется защищать добросовестных заявителей от любых ответных действий. Однако, слeдует иметь в виду, что сообщения, содержащие лжесвидетельство, клевету, фальсификацию либо заведомо вводящую в заблуждение информацию, недопустимы, и ход таких рапортов регулируется законодательством Республики Армения.