Ճամփորդիր առանց սահմանների․ Ucom-ը ներկայացնում է նոր uTravel փաթեթները
Այս ամառ Ucom-ը ռոումինգը դարձնում է ավելի հարմար և հասանելի ճանապարհորդողների համար։ Թարմացված uTravel առաջարկն այժմ ներառում է ավելի մեծ ինտերնետային փաթեթներ՝ մատչելի գներով. բաժանորդներն արդեն կարող են ընտրել նոր «uTravel 4 ԳԲ», «uTravel 6 ԳԲ» և «uTravel 9 ԳԲ» փաթեթները և անհոգ վայելել իրենց ճանապարհորդությունը։
Վրաստանում, ԱՄԷ-ում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Ալբանիայում, Թունիսում և ամառային հանգստի համար հաճախ ընտրվող այլ ուղղություններում Ucom-ի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել 4 ԳԲ, 6 ԳԲ կամ 9 ԳԲ ինտերնետ փաթեթ՝ վճարելով համապատասխանաբար 4500, 6500 և 9500 դրամ։
«uTravel 4 ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#, «uTravel 6 ԳԲ»-ի համար՝ *121*33#, իսկ «uTravel 9 ԳԲ»-ի համար՝ *121*34#։
«Ճանապարհորդության ժամանակ մարդիկ ուզում են կապի մեջ մնալ առանց բարդ հաշվարկների և անսպասելի ծախսերի։ Հենց այդ տրամաբանությամբ ենք ձևավորում մեր ռոումինգ առաջարկները՝ ավելացնելով ինտերնետի ծավալը, պահպանելով հասանելի գինը և ընդլայնելով ծառայությունների աշխարհագրությունը։ Մեզ համար կարևոր է, որ Ucom-ի բաժանորդը արտերկրում նույնպես ստանա հարմար և որակյալ թվային փորձառություն», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հայաստանից դուրս բաժանորդների համար կապի հասանելիությունն առավել հարմար դարձնելու նպատակով Ucom-ը շարունակաբար ընդլայնում է ռոումինգ գործընկերների ցանցը։ Այս պահին Ucom-ի ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են 167 երկրի 319 օպերատորների ցանցերում։ Ժամանակակից գերարագ 5G կապն արդեն հասանելի է աշխարհի բոլոր մայրցամաքներում․ Ucom-ի բաժանորդները կարող են 5G ռոումինգից օգտվել 55 երկրի 87 օպերատորների ցանցերում, այդ թվում՝ Ռուսաստանում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Ավստրալիայում, Հնդկաստանում և այլ երկրներում։
Հիշեցնենք, որ ռոումինգ ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել մինչև Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի միջոցով կամ հավաքելով *121#։

Путешествуй без границ: Ucom представляет новые пакеты uTravel
Этим летом Ucom делает роуминг еще более удобным и доступным для путешественников. Обновленное предложение uTravel теперь включает пакеты с увеличенным объемом мобильного интернета по доступным ценам. Абоненты уже могут выбрать новые пакеты uTravel 4 ГБ, uTravel 6 ГБ и uTravel 9 ГБ и наслаждаться путешествием без лишних забот.
В Грузии, Объединенных Арабских Эмиратах, Египте, Греции, на Кипре, в Италии, Испании, Черногории, Албании, Тунисе и других популярных летних направлениях абоненты Ucom могут активировать пакеты мобильного интернета объемом 4 ГБ, 6 ГБ или 9 ГБ, заплатив соответственно 4 500, 6 500 и 9 500 драмов.
Для активации пакета uTravel 4 ГБ необходимо набрать *121*32#, для uTravel 6 ГБ — *121*33#, а для uTravel 9 ГБ — *121*34#.
«Во время путешествий людям важно оставаться на связи без сложных расчетов и неожиданных расходов. Именно по этой логике мы формируем наши роуминговые предложения: увеличиваем объем мобильного интернета, сохраняем доступные цены и расширяем географию предоставляемых услуг. Для нас важно, чтобы абоненты Ucom и за пределами Армении получали удобный и качественный цифровой опыт», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Ucom продолжает расширять сеть роуминг-партнеров, стремясь сделать связь за пределами Армении еще более доступной и удобной для своих абонентов. На сегодняшний день роуминг-услуги Ucom доступны в сетях 319 операторов в 167 странах мира. 5G-роуминг Ucom уже доступен на всех континентах: абоненты компании могут пользоваться им в сетях 87 операторов в 55 странах, включая Россию, Китай, США, Австралию, Индию и другие страны.
Напоминаем, что услугу роуминга необходимо активировать до выезда из Армении — через приложение Ucom или набрав *121#.