Ucom-ը «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է
Ucom-ը՝ որպես տեխնոլոգիական գործընկեր, միացել է «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026» նախաձեռնությանը, որը նպաստում է Հայաստանում սպորտի, ակտիվ ապրելակերպի և երիտասարդական համայնքների զարգացմանը։ Միջոցառումների անցկացման հաջորդ կանգառը Երևանն է․ հունիսի 21, Ազատության հրապարակ, սկիզբը՝ 10։00։
STREET BALL ARMENIA Հասարակական կազմակերպությունը նպատակ ունի զարգացնել փողոցային սպորտի մշակույթը Հայաստանում՝ այն հասանելի դարձնելով տարբեր համայնքների երեխաների ու երիտասարդների համար: Այս տարի «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ը 6 սպորտաձևի շուրջ համախմբում է Հայաստանի 11 քաղաքի հարյուրավոր երեխաների, պատանիների և երիտասարդների՝ ցույց տալով, որ սպորտը կարող է ապրել ոչ միայն մարզադաշտերում, այլև քաղաքային բաց տարածքներում, բակերում ու հրապարակներում։
Նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում են բակային ֆուտբոլի 3v3, բասկետբոլի 3x3, սքեյթբորդինգի, բրեյքինգ և հիփ-հոփ մրցաշարեր, ինչպես նաև սթրիթ - մշակույթին առնչվող այլ միջոցառումներ։ Ծրագիրը միավորում է սպորտը, երաժշտությունը, քաղաքային արվեստը և համայնքային էներգիան՝ ստեղծելով միջավայր, որտեղ երիտասարդները կարող են մրցել, շփվել, սովորել և ինքնարտահայտվել։
«Ucom-ի համար կարևոր է աջակցել այն նախաձեռնություններին, որոնք տեխնոլոգիական կապի նման միավորում են մարդկանց, համայնքներն ու գաղափարները։ Սթրիթ Բոլ Հայաստանը ձևավորել է մի հարթակ, որտեղ սպորտը դառնում է ոչ միայն մրցակցություն, այլև ընկերություն, ինքնավստահություն և առողջ ապրելակերպի մշակույթ։ Մենք ուրախ ենք լինել այնտեղ, որտեղ կա շարժում, արագություն, թիմային ոգի և զարգացում», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026»-ի մասնակցության մանրամասներին ծանոթացեք հետևյալ հղումով https://shorturl.at/MCXlJ:

Ucom — технологический партнер «Кубка Стрит Бол Армения 2026»
Выступая технологическим партнером инициативы «Кубок Стрит Бол Армения 2026», Ucom поддерживает развитие спорта, активного образа жизни и молодежных сообществ в Армении. Следующая остановка мероприятий — Ереван: 21 июня, площадь Свободы, начало в 10:00.
Общественная организация STREET BALL ARMENIA ставит своей целью развитие культуры уличного спорта в Армении, делая его доступным для детей и молодежи из разных общин. В этом году «Кубок Стрит Бол Армения 2026» объединяет вокруг 6 видов спорта сотни детей, подростков и молодых людей из 11 городов Армении, показывая, что спорт может жить не только на стадионах, но и в открытых городских пространствах, дворах и на площадях.
В рамках инициативы проводятся турниры по дворовому футболу 3v3, баскетболу 3x3, скейтбордингу, брейкингу и хип-хопу, а также другие мероприятия, связанные со стрит-культурой. Программа объединяет спорт, музыку, городское искусство и энергию сообщества, создавая среду, где молодые люди могут соревноваться, общаться, учиться и самовыражаться.
«Для Ucom важно поддерживать инициативы, которые, подобно технологической связи, объединяют людей, сообщества и идеи. STREET BALL ARMENIA сформировала платформу, где спорт становится не только соревнованием, но и культурой дружбы, уверенности в себе и здорового образа жизни. Мы рады быть там, где есть движение, скорость, командный дух и развитие», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
С подробностями участия в «Кубке Стрит Бол Армения 2026» можно ознакомиться по следующей ссылке: https://shorturl.at/MCXlJ