Ucom-ի բաժանորդները կարող են օգտվել 5G կապից ավելի քան 40 երկրներում
Երևանում 5G ցանցի գործարկումից հետո՝ ապահովելով Հայաստանում ամենալայն ծածկույթը, Ucom-ը ուրախ է նաև հայտարարել, որ դարձել է առաջին շարժական կապի օպերատորը Հայաստանում, որը մատուցում է 5G ռոումինգի ծառայություններ Հայաստան ժամանած օտարերկրյա այցելուների համար։
Միևնույն ժամանակ, Հայաստանից դուրս Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն ունեն ռոումինգում օգտվել ժամանակակից 5G ցանցից ավելի քան 40 երկրներում։
Ucom-ը շարունակում է ամրապնդել իր առաջատար դիրքը միջազգային ռոումինգի ոլորտում՝ իր բաժանորդներին ապահովելով հուսալի կապի  հնարավորություն աշխարհի տարբեր անկյուններում։
Մասնավորապես, Ucom-ի բաժանորդները կարող են օգտվել նոր սերնդի ինտերնետ կապից Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Վրաստանում, Եգիպտոսում, Իտալիայում, Կիպրոսում և մի շարք այլ երկրներում։
5G-ն ռոումինգում հնարավորություն է տալիս օգտվել բարձր արագությամբ ինտերնետից, որն ապահովում է տեսազանգերի բարձրորակ կապ, տվյալների փոխանակում իրական ժամանակում, հարթ աշխատանք բարդ թվային ծառայությունների ու հավելվածների հետ։
«Ցանցի արդիականացման նախագծերից խոսելիս՝ ես միշտ նշում եմ, որ մենք ձգտում ենք մեր բաժանորդներին տրամադրել լավագույն որակի ծառայությունները, անկախ նրանց գտնվելու վայրից։ Սովորաբար դա մարզերի մասին է, և մենք իսկապես 5G ցանց ենք գործարկել արդեն 35 մարզային քաղաքներում։ Բայց պետք չէ մոռանալ, որ մեր սիրելի բաժանորդները որակյալ կապի կարիք ունեն նաև Հայաստանից դուրս, ու մենք մտադիր չենք սահմանափակվել նաև Հայաստանի սահմաններով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշենք, որ ամառային արձակուրդների ընթացքում առավել պահանջված երկրների համար ընկերությունը մշակել է «uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթը՝ Վրաստանում, ԱՄԷ-ում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Մոնտենեգրոյում, Իտալիայում և Իսպանիայում և մի շարք այլ՝ հաճախ այցելվող երկրներում հանգստացող բաժանորդների համար: Ընդամենը 4990 դրամ վճարելով՝ բաժանորդները կստանան 3 ԳԲ ինտերնետ 7 օրվա համար։ Փաթեթը հասանելի է մինչև սեպտեմբերի 30-ը։ «uTravel 3 ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#։ Այն կարելի է ակտիվացնել նաև Ucom հավելվածի միջոցով:
Այս պահին Ucom-ի բաժանորդների համար ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են 163 երկրի 313 օպերատորների ցանցում։ Ընկերությունը մշտապես ընդլայնում է աշխարհագրական ծածկույթը՝ նպատակ ունենալով իր բաժանորդներին կապի հնարավորություն ընձեռել աշխարհի գրեթե ցանկացած կետում։
Նշենք, որ ռոումինգ ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել մինչև Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121#:

Абоненты Ucom могут пользоваться связью 5G в более 40 странах
После запуска сети 5G в Ереване, что обеспечило Ucom самое широкое покрытие в Армении, Ucom с радостью сообщает, что стал первым мобильным оператором в Армении, предоставляющим услугу 5G-роуминга для прибывающих в страну иностранных гостей.
В то же время, абоненты Ucom, находящиеся за пределами Армении, имеют возможность пользоваться современной 5G-сетью в более чем 40 странах мира.
Ucom продолжает укреплять свои лидирующие позиции в сфере международного роуминга, предоставляя абонентам надежную мобильную связь в разных уголках мира.
В частности, абоненты Ucom могут пользоваться интернетом нового поколения в Объединенных Арабских Эмиратах, Грузии, Египте, Италии, на Кипре и во многих других странах.
5G в роуминге обеспечивает быстрый интернет, позволяющий совершать видеозвонки в высоком качестве, передавать данные в режиме реального времени и без сбоев пользоваться сложными цифровыми сервисами и приложениями.
«Говоря о модернизации сети, я всегда подчеркиваю, что мы стремимся предоставлять услуги наивысшего качества нашим абонентам, независимо от того, где они находятся. Обычно речь идет о регионах, и действительно, мы уже запустили сеть 5G в 35 региональных городах. Но не стоит забывать, что нашим дорогим абонентам нужна качественная связь и за пределами Армении, и мы не собираемся ограничиваться только пределами нашей страны», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Следует отметить, что в период летних каникул компания разработала роуминговый пакет uTravel 3GB для абонентов, посещающих Грузию, ОАЭ, Египет, Грецию, на Кипр, в Черногорию, Италию, Испанию и другие популярные направления. Всего за 4990 драмов абоненты получают 3 ГБ интернета сроком на 7 дней. Предложение действует до 30 сентября. Для активации пакета необходимо набрать *121*32# или активировать его через приложение Ucom.
На данный момент услуги роуминга для абонентов Ucom доступны в 163 странах  в сетях 313 операторов. Компания постоянно расширяет географию покрытия, стремясь обеспечить своим абонентам возможность оставаться на связи практически в любой точке мира.
Стоит отметить, что услугу роуминга необходимо активировать до выезда из Армении, используя приложение Ucom или набрав *121#.