Ucom-ն ստացել է Համապատասխանության կառավարման (Compliance) համակարգի ISO 37301:2021 ստանդարտի միջազգային հավաստագիր
Սեպտեմբեր 23, 2025
Ucom-ը տեղեկացնում է  ISO 37301:2021  ստանդարտի միջազգային հավաստագիր ստանալու մասին։ Այս կարևոր ձեռքբերումը վկայում է ընկերության հետևողական քայլերի մասին՝ ուղղված օրինականության, էթիկայի և թափանցիկության սկզբունքներին համապատասխան գործելակերպի հաստատմանը։
ISO 37301:2021-ը միջազգային ստանդարտի առկայությունը հավաստում է, որ Ucom-ը համապատասխանում է ստանդարտով սահմանված Համապատասխանության կառավարման (Compliance) համակարգի պահանջներին, ինչը երաշխավորում է Ucom-ում իրավական և նորմատիվային խախտումների կանխման, ֆինանսական, հեղինակության և գործառնական ռիսկերի նվազեցման պատշաճ գործիքակազմի ներդրված լինելը, ինչպես նաև հանդիսանում է Ucom-ի թափանցիկ ու պատասխանատու գործունեության մշակույթի ձևավորման ապացույց։
«Ucom-ում մենք կարևորում ենք ոչ միայն նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրումը, այլև բարեվարքության և թափանցիկության բարձր չափանիշներին հավատարիմ մնալը։ ISO 37301:2021 հավաստագիրը հաստատում է մեր հանձնառությունը` մեր անձնակազմի և հաճախորդների համար ապահովելու միջազգային ամենաբարձր ստանդարտներին համապատասխան միջավայր», – նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom-ի համար այս հավաստագիրը ևս մեկ քայլ է դեպի միջազգային լավագույն փորձի ներդրում, որի նպատակն է նաև ամրապնդել բաժանորդների և գործընկերների վստահությունը: Հավաստագիրը տրամադրվել է Quay Audit UK Ltd բրիտանական ընկերության կողմից, որը  ստանդարտների և հավաստագրման ոլորտում աշխատում է 1995 թվականից:

Ucom Receives the ISO 37301։2021 International Certificate for Compliance Management System
Ucom announces that it has received an international certificate for the ISO 37301 standard. This significant achievement demonstrates the company’s consistent efforts to establish business practices in line with the principles of legality, ethics, and transparency.
The ISO 37301:2021 international standard confirms that Ucom complies with the requirements of the Compliance Management System it defines. This ensures that effective tools are in place at Ucom to prevent legal and regulatory violations, reduce financial, reputational, and operational risks, and demonstrate the company’s commitment to fostering a culture of transparency and responsible business conduct.
“At Ucom, we value not only the introduction of innovative technologies but also adherence to the highest standards of integrity and transparency. The ISO 37301 certificate confirms our commitment to providing an environment that meets the highest international standards for our staff and customers,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
For Ucom, this certification is another step towards the implementation of international best practices, aimed also at strengthening the trust of customers and partners. The certificate was issued by Quay Audit UK Ltd that has been providing audit and international certification since 1995.