Ucom-ն ստացել է Համապատասխանության կառավարման (Compliance) համակարգի ISO 37301:2021 ստանդարտի միջազգային հավաստագիր
Սեպտեմբեր 23, 2025
Ucom-ը տեղեկացնում է  ISO 37301:2021  ստանդարտի միջազգային հավաստագիր ստանալու մասին։ Այս կարևոր ձեռքբերումը վկայում է ընկերության հետևողական քայլերի մասին՝ ուղղված օրինականության, էթիկայի և թափանցիկության սկզբունքներին համապատասխան գործելակերպի հաստատմանը։
ISO 37301:2021-ը միջազգային ստանդարտի առկայությունը հավաստում է, որ Ucom-ը համապատասխանում է ստանդարտով սահմանված Համապատասխանության կառավարման (Compliance) համակարգի պահանջներին, ինչը երաշխավորում է Ucom-ում իրավական և նորմատիվային խախտումների կանխման, ֆինանսական, հեղինակության և գործառնական ռիսկերի նվազեցման պատշաճ գործիքակազմի ներդրված լինելը, ինչպես նաև հանդիսանում է Ucom-ի թափանցիկ ու պատասխանատու գործունեության մշակույթի ձևավորման ապացույց։
«Ucom-ում մենք կարևորում ենք ոչ միայն նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրումը, այլև բարեվարքության և թափանցիկության բարձր չափանիշներին հավատարիմ մնալը։ ISO 37301:2021 հավաստագիրը հաստատում է մեր հանձնառությունը` մեր անձնակազմի և հաճախորդների համար ապահովելու միջազգային ամենաբարձր ստանդարտներին համապատասխան միջավայր», – նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom-ի համար այս հավաստագիրը ևս մեկ քայլ է դեպի միջազգային լավագույն փորձի ներդրում, որի նպատակն է նաև ամրապնդել բաժանորդների և գործընկերների վստահությունը: Հավաստագիրը տրամադրվել է Quay Audit UK Ltd բրիտանական ընկերության կողմից, որը  ստանդարտների և հավաստագրման ոլորտում աշխատում է 1995 թվականից:

Ucom получил международный сертификат ISO 37301:2021 по системе менеджмента соответствия
Компания Ucom сообщает о получении международного сертификата соответствия стандарту ISO 37301:2021. Это значимое достижение свидетельствует օ последовательнօсти компании, направленной на внедрение практик, соответствующих принципам законности, этики и прозрачности.
Наличие сертификата ISO 37301:2021 подтверждает, что Ucom соответствует требованиям системы менеджмента соответствия, установленным данным стандартом. Это гарантирует наличие в компании эффективных инструментов для предотвращения правовых и нормативных нарушений, снижения финансовых, репутационных и операционных рисков, а также служит доказательством приверженности Ucom формированию культуры прозрачной и ответственной деятельности.
«В Ucom мы ценим не только внедрение инновационных технологий, но и приверженность высоким стандартам честности и прозрачности. Сертификат ISO 37301:2021 подтверждает нашу приверженность созданию среды, соответствующей самым строгим международным стандартам, как для сотрудников, так и для клиентов», — сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Для компании Ucom данный сертификат является ещё одним шагом на пути внедрения лучших международных практик и укрепления доверия абонентов и партнёров. Сертификат выдан компанией Quay Audit UK Ltd, которая предоставляет услуги аудита и международной сертификации с 1995 года.