Ucom-ը բարձրացնում է Unity փաթեթների ինտերնետի արագությունը
Ucom-ը ապրիլի 15-ից հունիսի 30-ը Unity բոլոր սակագնային պլաններում 100 Մբ/վ-ով առանց հավելյալ վճարի բարձրացրել է տան ինտերնետի արագությունը՝ հնարավորություն տալով բաժանորդներին իրական օգտագործման պայմաններում լիարժեք զգալու Հայաստանի լավագույն ֆիքսված ցանցի առավելությունները։
Արագության բարձրացումը հասանելի է ինչպես Unity ընթացիկ բաժանորդների, այնպես էլ նոր միացողների համար և գործելու է մինչև 2026 թվականի հունիսի 30-ը։
«Ucom-ում մենք շարունակաբար զարգացնում ենք մեր ծառայություններն առաջնորդվելով մեկ պարզ սկզբունքով՝ բարելավել մեր բաժանորդների փորձառությունը և տալ առավելագույն արժեք։ Մենք ուզում ենք, որ մեր բաժանորդները՝ երկրի ամբողջ տարածքում հնարավորություն ունենան բացահայտելու Հայաստանի լավագույն ֆիքսված ցանցի որակը»,– նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ավելի բարձր արագությունը բաժանորդներին հնարավորություն կտա հարմարավետ օգտվել թվային ծառայություններից՝ սկսած առցանց աշխատանքի և ուսուցման գործիքներից մինչև ժամանցային հարթակներ՝ ապահովելով կայուն և անխափան փորձառություն։
Ucom-ը շարունակաբար զարգացնում է իր կոնվերգենտ ծառայությունները՝ ստեղծելով մեկ միասնական էկոհամակարգ, որտեղ արագությունն ու կայունությունը հիմք են հանդիսանում ամբողջական թվային փորձառության համար։
Նշենք, որ 2026 թվականի հունիսի 30-ից հետո ինտերնետի արագությունը կվերադառնա գործող սակագնային պլաններով սահմանված սկզբնական մակարդակներին։

From April 15 through June 30, Ucom has increased home internet speeds by 100 Mbps across all Unity tariff plans at no additional cost, enabling subscribers to fully experience the advantages of Armenia’s best fixed network under real-life usage conditions.
The speed upgrade is available both to current Unity subscribers and new customers joining the service and will remain in effect until June 30, 2026.
“At Ucom, we continuously develop our services guided by one simple principle: to improve our subscribers’ experience and deliver maximum value. We want our subscribers across the entire country to have the opportunity to experience the quality of Armenia’s best fixed network,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The increased speeds will allow subscribers to use digital services more conveniently — from online work and learning tools to entertainment platforms — ensuring a stable and seamless experience.
Ucom continues to develop its convergent services by creating a unified ecosystem where speed and stability serve as the foundation for a comprehensive digital experience.
Please note that after June 30, 2026, internet speeds will return to the standard levels defined by the applicable tariff plans.