Mobile ID․ թվային ստորագրություն eSIM-ով
Ucom-ի բաժանորդներն արդեն հնարավորություն ունեն ակտիվացնելու և կիրառելու  imID-ի «MobileID eSIM» լուծումը eSIM-ն աջակցող բոլոր սարքերում՝ առանց ֆիզիկական SIM քարտի անհրաժեշտության։
imID-ի «MobileID eSIM» ծառայությունից օգտվողները կարող են ապահով և արագ  գրանցվել, մտնել համակարգ և ստորագրել փաստաթղթեր՝ բանկային, պետական և մասնավոր հիմնարկությունների կայքերում ու հավելվածներում։
Այս զարգացումը թվային նույնականացման անվտանգ և ամրապնդված լուծումները բարձրացնում է նոր մակարդակի՝ դրանք դարձնելով ավելի մատչելի և հեշտ գործածելի:
eSIM-ով թվային ստորագրությունը պահպանում է նույն բարձրակարգ անվտանգության մակարդակը և իրավական վավերությունը, ինչ որ ֆիզիակական SIM քարտի կիրառման դեպքում։ Նույնականացման և էլեկտրոնային ստորագրման բոլոր գործընթացները պաշտպանված են միջազգային չափորոշիչներին համապատասխանող կրիպտոգրաֆիկ  տեխնոլոգիաներով։

Электронная подпись Mobile ID с eSIM
Подписчики Ucom теперь могут активировать и использовать решение "MobileID eSIM" от imID на всех устройствах, совместимых с eSIM, не требуя физической SIM-карты.
Пользователи сервиса "MobileID eSIM" от imID могут безопасно и эффективно регистрироваться, войти в систему и подписывать документы через банковские, правительственные и частные веб-сайты и приложения.
Это развитие поднимает безопасные и надежные цифровые идентификационные решения на новый уровень, делая их более доступными и удобными для пользователя.
Подпись с eSIM сохраняет тот же высокий стандарт безопасности и юридическую силу, что и традиционные внедрения физических SIM-карт. Все процессы идентификации и электронной подписи защищены криптографическими технологиями, отвечающими международным стандартам.