Այլընտրանքային էներգիա․ «Յուքոմ» և «Սոլարա» ընկերությունների գործակցությունից կշահեն բիզնես-հաճախորդները
22/03/2022
«Յուքոմ» և «Սոլարա» ընկերությունները հանդես են եկել նոր առաջարկով, որի շրջանակներում «Յուքոմ»-ի Ֆիքսված կապի թե՛ նոր, թե՛ առկա կորպորատիվ բաժանորդները կարող են տեղադրել Solara արևային ֆոտովոլտային համակարգ և ստանալ «Յուքոմի» ֆիքսված կապի ծառայություններից մինչև 400 000 դրամ սահմանաչափով  օգտվելու հնարավորություն:
«Մեր երկու ընկերությունների միջև գործակցության նպատակն է ունենալ վերականգնվող էներգիայի և խնայողության բարձր ցուցանիշներ: Առաջարկում ենք երկրում գործունեություն ծավալող բոլոր գործարարներին ոչ միայն էապես կրճատել ծախսերը, այլև հոգալ շրջակա միջավայրի մասին՝ հնարավորինս նվազեցնելով վնասակար նյութերի արտանետումն արտաքին միջավայր», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
«Լինելով մեր ոլորտների առաջատարներից՝ մեկնարկել ենք տարբերվող մի նախաձեռնություն, որը խթանելու է Հայաստանում վերականգնվող էներգետիկայի ծավալների մեծացումը: Արևային էներգիայի օգտագործումը շահավետ է ինչպես բնապահպանական, այնպես էլ տնտեսական առումներով: Նախաձեռնություն-առաջարկն ավելի հասանելի է դարձնում արևի տնտեսական արդյունավետությունը մեր սպառողներին: Յուքոմի մեր գործընկերների հետ մշակել ենք ամբողջական առաջարկ, որից օգտվելով գործարարները, բացի էներգիայի ծախսերի զրոյացումից, հեռահաղորդակցության ոլորտում ձեռք են բերում բազմաթիվ առավելություններ: Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնությունը կտա իր ցանկալի արդյունքները», - նշել է «Սոլարա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Պետրոսյանը:
Ձեռք բերելով նվազագույնը 20 կՎտ հզորությամբ Solara արևային համակարգ՝ կորպորատիվ հաճախորդները կստանան հնարավորություն  օգտվելու 40 Մբ/վ արագությամբ ֆիքսված ինտերնետից 6 ամիս շարունակ, ինչպես նաև կունենան տարեկան 1 350 000 դրամի չափով հոսանքի խնայողություն։ Իսկ 300 կՎտ հզորությամբ արևային համակարգ ձեռք բերելու դեպքում՝ 40 Մբ/վ արագությամբ ֆիքսված ինտերնետից կօգտվեն 12 ամիս շարունակ, բացի այդ կստանան նաև 10% զեղչ արևային ֆոտովոլտային համակարգի համար և տարեկան հոսանքի խնայողություն՝ 20 250 000 դրամի չափով։ Փաթեթը նախատեսում է 500 կՎտ, 1 կամ 1.5 ՄՎտ և ավել հզորությամբ կայանների համար մշակված տարբերակներ, որոնցից, օրինակ, 1.5 ՄՎտ հզորությամբ արևային ֆոտովոլտային կայանն ընտրելու դեպքում գործարարը տարեկան շուրջ 101 250 000 դրամ խնայելու հնարավորություն է ստանում:

Альтернативная энергия: в результате партнерства «Ucom» с «Solara» в выигрыше окажутся бизнес-клиенты
22/03/2022
Компании «Ucom» и «Solara» представили новое предложение, которое позволяет как новым, так и текущим корпоративным абонентам фиксированной связи Ucom установить солнечную фотовольтаическую систему Solara и получить возможность воспользоваться услугами фиксированной связи Ucom в пределах лимита до 400 000 драмов.
«Целью партнерства между нашими двумя компаниями является достижение высоких показателей по возобновляемым источникам энергии и ее экономии. Предлагаем всем работающим в стране предпринимателям не только значительно сократить расходы, но и позаботиться об окружающей среде, минимизировав выброс вредных веществ в окружающую среду», - сказал генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян
«Являясь одними из лидеров в своих областях, мы запустили отличающуюся от других инициативу, которая будет стимулировать рост объемов возобновляемой энергии в Армении. Использование солнечной энергии выгодно как с экологической, так и с экономической точек зрения. Инициатива-предложение делает экономическую эффективность солнца более доступной для наших потребителей. Вместе с нашими партнерами, компанией «Ucom», мы разработали комплексное предложение, позволяющее бизнесменам в дополнение к обнулению затрат на электроэнергию, получить множество преимуществ в сфере телекоммуникаций. Уверен, что эта инициатива даст желаемые результаты», - отметил генеральный директор компании «Solara» Айк Петросян
Приобретая солнечную систему «Solara» с минимальной мощностью в 20 кВт, корпоративные клиенты получат возможность воспользоваться фиксированным интернетом со скоростью в 40 Мбит/с в течение 6 месяцев, а также возможность ежегодно экономить 1 350 000 драмов на электроэнергию. А в случае приобретения солнечной системы мощностью в 300 кВт они будут пользоваться фиксированным интернетом в 40 Мбит/с в течение 12 месяцев, кроме того, они также получат скидку в 10% на солнечную фотовольтаическую систему, также смогут сэкономить на электроэнергии в размере 20 250 000 драмов в год. В пакете предусмотрены варианты электростанций мощностью в 500 кВт, 1 или 1.5 МВт, из них, например, при выборе солнечной фотовольтаической электростанции мощностью в 1,5 МВт предприниматель получает возможность сэкономить около 101 250 000 драмов в год.
Добавим, что специальное предложение доступно для любого бизнеса, вне зависимости от сферы деятельности.