Ucom-ը հրազդանցիներին տրամադրում է որակյալ IP հեռուստատեսություն, ֆիքսված ինտերնետ և ավելի կայուն շարժական կապ
16/11/2017
Ucom ընկերությունը շարունակում է տեխնիկապես վերազինել ու արդիականացնել առկա շարժական ցանցը, ինչպես նաև ընդլայնել ֆիքսված ցանցի ծածկույթը: Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում գործարկվել է Հրազդան քաղաքի տվյալների կենտրոնը, ինչի արդյունքում այժմ նաև այդ քաղաքի բնակիչների համար հասանելի են դարձել օպտիկամանրաթելային կապի միջոցով մատուցվող ֆիքսված կապի ծառայությունները, մասնավորապես՝ IP-հեռուստատեսության բազմաթիվ, բազմաժանր և բազմաբովանդակ հեռուստաալիքները, լայնաշերտ ինտերնետը և նոր սերնդի թվային հեռախոսակապը:
Հրազդանում իրականացված աշխատանքների շնորհիվ՝ բարձրացել է Հրազդանի հանգույցով անցնող (այդ հանգույցի կողմից սպասարկվող) ծառայությունների որակը, հզորացել և ավելի ճկուն են դարձել մարզի բջջային կայանների հենացանցը, միջազգային տրանզիտ և մագիստրալային կապուղիները։ Մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվել նաև շարժական ցանցի բազային կայաններում՝ նորացվել են կայանների մարտկոցները, լուծվել են նախկինում ծագած տեխնիկական խնդիրները, ինչը թույլ է տվել մեծապես կայունացնել ցանցի աշխատանքը:
«Հրազդանում օրեցօր շատանում են ֆիքսված կապի բաժանորդները: Հիմնականում ցանկանում են դիտել Արմենիա Պրեմիում հեռուստաալիքի հաղորդումները և գոհ են որակյալ կապից», - նշում է Հրազդանում Ucom-ի աշխատակից Ռուզաննա Մկրտչյանը:
Մատչելի և որակյալ փաթեթային լուծումների շնորհիվ՝ հրազդանցիները կարող են միաժամանակ օգտվել մի քանի ծառայություններից, ամսվա վերջում ունենալ մեկ ընդհանուր հաշիվ և զգալիորեն խնայել՝ օգտվելով «4 Play» առաջարկից: Ավելին, այդ առաջարկից օգտվողները կկարողանան ստեղծել խումբ՝ այնտեղ ներառելով Ucom շարժական կապի 5 բաժանորդի, և միմյանց հետ խոսել անսահմանափակ:
«Որպես հայկական ընկերություն՝ Ucom-ն անում է ամեն ինչ, որպեսզի մարզերի բնակիչներին հասանելի լինեն այն բոլոր ծառայությունները, որոնցից օգտվում են մայրաքաղաքի ու մի շարք այլ բնակավայրերի բաժանորդները: Մենք շարունակաբար ընդլայնելու ենք մատուցվող ծառայությունների աշխարհագրությունը և ջանք չենք խնայի մեր բաժանորդներին որակյալ և մատչելի լուծումներ առաջարկելու համար», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա ընթացքում Ucom ընկերության ֆիքսված կապի ծառայությունները հասանելի են դարձել Քաջարանում, Դիլիջանում, Արարատում, Վեդիում և Ջերմուկում:

Ucom Provides Hrazdan Residents with Access to High-Quality IP Television, Fixed Internet and More Stable Mobile Network
16/11/2017
Ucom continues to technically saturate and upgrade its mobile network, as well as extend its fixed network coverage. During the past month Ucom has put into operation a data center in Hrazdan, thanks to which now the residents of this town have access to Ucom fixed services provided via fiber-optic link, namely, numerous, multi-genre and multi-content IP TV channels, broadband internet and new generation digital telephone services.
Thanks to technical works performed in Hrazdan, the speed of traffic, passing through a Hrazdan-based hub, has increased (the quality of services provided via this hub has improved), and mobile backhaul network, as well as international transit and backbone links operated in Kotayk region have been upgraded and have become more flexible. Also, large-scale works have been performed on mobile base stations: station batteries have been updated, previous technical problems solved, thus making it possible to greatly stabilize network operations.
“In Hrazdan the number of fixed services subscribers increases on a daily basis. They mostly wish to watch Armenia Premium programs and are quite satisfied with the quality of services,” said Ruzanna Mkrtchyan, Ucom employee in Hrazdan.
Thanks to affordable and quality package solutions, the residents of Hrazdan can simultaneously use several services, receive one consolidated bill at the end of each month and make considerable savings by joining 4Play offer. Moreover, those, who choose to join this offer, may create a group, include 5 mobile subscribers of Ucom in the closed user group and make unlimited calls among those group members.
“As an Armenian company, Ucom does its best to provide the residents of our regions with access to all the services of Ucom, which are already available to the residents of Yerevan and a number of other settlements. We’ll continuously expand the geography of our services and will use our best efforts to offer quality and affordable solutions to our customers,” said Hayk Yesayan, the Director General at Ucom.
It’s worth reminding that through this year Ucom has made its fixed services available in Kajaran, Dilijan, Ararat, Vedi and Jermuk.