Ucom-ի ֆիքսված ցանցը արդեն գործում է Արտաշատում
Այսուհետ Արտաշատի բաժանորդները ևս կարող են միանալ Unity փաթեթներին և ստանալ ֆիքսված ինտերնետ, շարժական կապ և հեռուստատեսություն մեկ փաթեթում՝ հասանելի սակագներով։
Այս կապակցությամբ ընկերությունը գործարկել է հատուկ առաջարկ՝ միայն Արտաշատի բնակիչների համար։
Մինչև հուլիսի 31-ը ներառյալ Unity 9000 մարզային փաթեթին բաժանորդագրվելու դեպքում փաթեթից կօգտվեն ամսական 8000 դրամով։ Ինչպես նաև, բաժանորդագրվելով Unity 7000  կամ Unity 9000 մարզային փաթեթներից մեկին 12 ամսով, ծառայություններից կօգտվեն երեք ամիս անվճար։
Նշենք, որ զեղչերն ու բարձրորակ կապը միակ նվերները չեն Արտաշատի բնակիչներին՝ Ucom-ի նախաձեռնությամբ Թատրոնի այգում ապահովվել է Wi-Fi 6 նորագույն տեխնոլոգիայով ինտերնետ հասանելություն։
«Արդեն երկրորդ տարին է ինչ մենք անդադար աշխատում ենք մեր ցանցը մարզերում ընդլայնելու նախագծի վրա, ու ես հպարտ եմ, որ մեր ժամանակակից ֆիքսված կապն արդեն գործում է Հայաստանի հնագույն մայրաքաղաք Արտաշատում։ Վստահ եմ, արտաշատցիները բարձր կգնահատեն Ucom-ի փաթեթների հարմարավետությունն ու հասանելիությունը։ Նաև հուսով եմ, որ ամառվա տաք օրերին այգում հանգստացող բնակիչները կվայելեն նորագույն տեխնոլոգիաներով աշխատող Wi-Fi ցանցը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Պարոն Յիրիկյանն այցելեց նաև քաղաքում ընկերության առաջին բաժանորդին՝ Գրետա Մարգարյանին, ում նվիրեց Unity 20․000 փաթեթից 6 ամսվա ընթացքում անվճար օգտվելու հավաստագիր։
«Ես գիտեի, որ Ucom-ը որակյալ ծառայություն է տալիս, ու ես ինքս էլ շատ գոհ եմ` մենք մի քանի օր է օգտվում ենք։ Ես հեռուստաալիքներն եմ դիտում, աղջիկս էլ ինտերնետից է օգտվում, մեր հարազատների հետ կապի մեջ ենք լինում», - ասել է Գրետա Մարգարյանը։

Ucom's fixed network is launched in Artashat
Residents of Artashat can now enjoy Unity packages, offering fixed-line Internet, mobile communications, and television in one affordable package.
To mark this occasion, the company has introduced a special offer exclusively for Artashat residents.
By subscribing to the regional Unity 9000 package before July 31st, subscribers will pay only 8,000 drams monthly. Additionally, subscribers opting for the Unity 7000 or Unity 9000 packages for a 12-month period will receive three months of complimentary communication services.
However, discounts and high-speed communications aren’t all that Ucom has brought to Artashat: now residents can enjoy an open Wi-Fi 6 in the Theater Park that utilizes the latest technologies.
“For the second year now, we've been expanding our fixed network in the regions, and I'm delighted that our modern network is now available in Artashat, the ancient Armenian capital. I'm confident that Artashat residents will appreciate the convenience and accessibility of Ucom packages. Additionally, I hope that during warm summer days, park-goers will enjoy our Wi-Fi network, which operates on up-to-date technology,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
Mr. Yirikian also visited Greta Margaryan, the first subscriber who has connected to Ucom’s fixed network, presented her with a certificate to use the Unity 20,000 package for six months.
“I always knew Ucom provided good quality services, and now – we have been using it for a few days – and we love it too. I myself watch TV channels, and my daughter uses the internet, we keep in touch with family,” said Greta Margaryan.
It is worth mentioning that at the beginning of 2024, Ucom’s fixed network was launched in the city of Artashat.