Ucom-ի գլխավոր տնօրենը դասախոսություն է կարդացել Ֆրանսիական համալսարանում
Ucom ընկերության տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանում։
«Արդյունավետ մենեջմենթի դերը․ ինչպես հավատ ներշնչել աշխատակիցներին և համախմբել մեկ նպատակի և ռազմավարության շուրջ» դասախոսության ընթացքում պարոն Յիրիկյանը խոսել է առաջնորդի կարևոր հմտությունների և առաջնորդության հիմնական բաղադրիչների մասին։
Դասախոսությունը կազմակերպվել է Galaxy ընկերությունների խմբի և Ֆրանսիական համալսարանի փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում։ Կողմերի ակտիվ համագործակցության ընթացքում Galaxy խմբի մենեջերները պարբերաբար դասախոսություններ են կարդում ու վարպետության դասեր անցկացնում համալսարանի ուսանողների համար։  Ֆրանսիական համալսարանի ուսանողները նաև պրակտիկա են անցնում խմբի ընկերություններում, այդ թվում և Ucom-ում։
«Լավ մենեջեր ու լավ կառավարող լինելու համար անհրաժեշտ է փորձ․ չես կարող լավ ղեկավար լինել առանց որոշակի աշխատանքային փորձի։ Լավ կառավարիչը պիտի խրախուսի աշխատանքային գործընթացներն ու օրինակ ծառայի բոլորին։ Նա պիտի միշտ սովորի ու զարգանա և զարգացնի իր աշխատակիցներին, քանի որ նրանք են ցանկացած ընկերության հիմնական ռեսուրսը։ Եվ երբ ձեր ընկերությունը հաջողության է հասնում, պետք է չմոռանալ և ծառայել երկրին ու հասարակությանը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Եթե ֆորմալ կրթությունը խիստ անհրաժեշտ է ապագա երիտասարդ մենեջերներ պատրաստելու համար, ապա անմիջականորեն մասնագիտական աշխարհի պրակտիկ փորձի փոխանցման միջոցով ոչ ֆորմալ կրթությունը նույնպես  էական դեր է խաղում: Ոլորտի իրականության հետ ուղիղ շփման մեջ լինելով՝ Ucom-ի գործադիր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ուսանողներին բացատրեց թիմերի կառավարման իր մեթոդը․  ինչպե՞ս հաջողությամբ իրականացնել կորպորատիվ ռազմավարություն մեր օրերում և հատկապես ինչպես դրա շուրջ ներգրավել թիմերին, ինչպես ընկերությունը դարձնել ընդհանուր և համատեղ հաղթանակների վայր», - նշել է Ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Սալվա Նակուզին։
Դասախոսության ավարտին պարոն Յիրիկյանը նաև պատասխանեց ուսանողների բազմաթիվ հարցերին և ապագայի համար արժեքավոր խորհուրդներ տվեց։

Генеральный директор Ucom прочитал лекцию во Французском университете в Армении
Генеральный директор компании Ральф Йирикян выступил с лекцией во Французском университете в Армении.
В ходе лекции под названием «Роль эффективного менеджмента: как внушить надежду своим сотрудникам и объединить их вокруг единой цели и стратегии» господин Йирикян рассказал о важных навыках лидера, а также основных составляющих лидерства.
Лекция организована на основании меморандума о сотрудничестве между группой компаний Galaxy и Французским университетом. В рамках активного сотрудничества сторон менеджеры из группы компаний Galaxy периодически читают лекции и проводят мастер-классы для студентов Французского университета. Также студенты вуза проходят практику в компаниях группы, в том числе в компании Ucom.
«Чтобы быть хорошим менеджером, нужен опыт: невозможно стать хорошим руководителем без определенного опыта. Хороший управляющий должен поощрять рабочие процедуры и служить примером для всех. Он должен всегда учиться и развиваться, а также развивать своих сотрудников, потому что именно они являются главным ресурсом любой компании. А когда компания добивается успеха, важно не забывать служить своей стране и обществу», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Формальное образование крайне необходимо для подготовки будущих менеджеров, но и неформальное обучение путем обмена практическим опытом из профессиональной сферы не менее важно. Постоянно сталкиваясь с реалиями сферы, генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян расскажет студентам о своих методах управления командой: как успешно реализовывать корпоративную стратегию в наши дни, как вовлекать в этот процесс разные команды, и как превратить компанию в место для совместных и общих достижений», - сказала ректор Французского университета в Армении Салва Накузи.
В завершение лекции господин Йирикян ответил на многочисленные вопросы студентов и дал ценные советы на будущее.