Ucom-ը շարժական կապի անվճար ծառայություններ կտրամադրի Արցախից բռնի տեղահանված հայրենակիցներին
Հենց այս պահին «Յուքոմ» ընկերությունն Արցախից բռնի տեղահանված հայրենակիցներին առաջարկում է միանալ շարժական կապի ծառայության Level Up 1800 կանխավճարային սակագնային պլանին և 6 ամիս շարունակ անվճար օգտվել նշյալ սակագնային պլանի ներառումներից։ Իսկ վաղվանից՝ սեպտեմբերի 28-ից ՀՀ ժամանող արցախահայերը կկարողանան 6 ամիս անվճար օգտվել նաև Level Up 2900 կանխավճարային սակագնային պլանի ներառումներից։
Մասնավորապես միանալով Level Up 2900 կանխավճարային սակագնային պլանին՝ բաժանորդները 30 օրը մեկ կստանան 450 րոպե՝ տեղական բոլոր ցանցեր, Արցախ, ԱՄՆ և Կանադա զանգելու, 8 ԳԲ՝ գերարագ շարժական ինտերնետից օգտվելու, ինչպես նաև 300 SMS՝ տեղական բոլոր ցանցեր և Արցախ ուղարկելու համար։ Բացի այդ, բաժանորդները կկարողանան օգտվել 28 հայտնի և հաճախակի կիրառվող հավելվածներից, ինչպիսիք են Facebook-ը, Instagram-ը, Messenger-ը, WhatsApp-ը, Telegram-ը, Viber-ը, Zangi-ն կամ gg-ն՝ չսպառելով ներառումների մեգաբայթերը։
Իսկ Level Up 1800 կանխավճարային սակագնային պլանն ընտրելով՝ բաժանորդները 30 օրը մեկ կստանան 200 րոպե՝ տեղական բոլոր ցանցեր, Արցախ, ԱՄՆ և Կանադա զանգելու, 6 ԳԲ՝ գերարագ շարժական ինտերնետից օգտվելու, ինչպես նաև 200 SMS՝ տեղական բոլոր ցանցեր և Արցախ ուղարկելու համար։ Ավելին, բաժանորդները կկարողանան օգտվել 19 հայտնի և հաճախակի կիրառվող հավելվածներից, ինչպիսիք են WhatsApp-ը, Telegram-ը, Viber-ը, Messenger-ը, Zangi-ն կամ gg-ն՝ չսպառելով ներառումների մեգաբայթերը:
«Մտերիմների հետ կապի մեջ մնալը շատ կարևոր է բոլոր իրավիճակներում։ Մեր սիրելի հայրենակիցները կարող են բաժանորդագրվել ինչպես Գորիսում տեղակայված Ucom շարժական խանութում, այնպես էլ երկրում գործող 78 վաճառքի և սպասարկման կենտրոններից ցանկացածում», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ Արցախի գրանցումով մեկ անձնագրով հնարավոր է ձեռք բերել առավելագույնը 2 SIM-քարտ, իսկ տրամադրվող հեռախոսահամարը կակտիվանա անմիջապես՝ քարտի ձեռք բերման պահից։

Ucom Offers Free Mobile Services to Forcibly Displaced People of Artsakh
Currently, Ucom is extending an offer to compatriots who have been forcibly displaced from Artsakh to join the Level Up 1800 prepaid tariff plan of the mobile communication services and utilize the inclusions of this specific tariff plan at no cost for a duration of 6 months. Moreover, starting tomorrow, September 28, compatriots fleeing from Artsakh to the Republic of Armenia will also have the opportunity to benefit from the inclusions of the Level Up 2900 prepaid tariff plan for free, for 6 months.
Specifically, when subscribing to the Level Up 2900 prepaid tariff plan, every 30 days users will have 450 minutes to call all local networks, Artsakh, the USA, and Canada. Along with this, they will be receiving 8 GB of high-speed mobile internet and 300 SMS to all local networks and Artsakh. Additionally, subscribers will have access to 28 popular applications, including Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp, Telegram, Viber, Zangi, or gg, without using their main data bundle.
On the other hand, when selecting the Level Up 1800 prepaid tariff plan, every 30 days subscribers will be receiving 200 minutes to call all local networks, Artsakh, the USA, and Canada. Additionally, they will be getting 6 GB of high-speed mobile internet and 200 SMS to all local networks and Artsakh. Furthermore, subscribers will have the opportunity to benefit from 18 popular applications, such as WhatsApp, Telegram, Viber, Messenger, Zangi, or gg, without consuming megabytes from their main data bundle.
"Staying in touch with your loved ones is extremely important in all situations. Our dear compatriots can become Ucom subscribers at the Ucom mobile shop located in Goris, as well as at any of the 78 sales and service centers operating throughout the country," said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
It's worth noting that each passport with Artsakh registration allows for a maximum of two SIM cards, and the provided phone number will be activated immediately upon card purchase.