Ucom ռոումինգի՝ մի շարք երկրների համար իջեցված սակագինը կմնա 9 Դ/ՄԲ
Արձակուրդային սեզոնից հետո Ucom ամառային առաջարկի շրջանակում  Բուլղարիայում՝ Yettel, Հունաստանում՝ Cosmote, Իսպանիայում՝ Orange և Մոնտենեգրոյում Mtel օպերատորների ցանցում ինտերնետի իջեցված սակագինը կմնա անփոփոխ՝ 9 Դ/ՄԲ։ Միևնույն ժամանակ Կիպրոսի` epic, Իտալիայի` WINDTRE և Vodafone, ինչպես նաև Հունաստանի Vodafone օպերատորների ցանցում բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ինտերնետի՝ 15 դրամ/ՄԲ սակագնից:
«Ucom շարժական կապի բաժանորդները միշտ կարող են Ucom բջջային հավելվածից ընտրել «Ինտերնետ ռոումինգում» 300 ՄԲ, 1ԳԲ, 2ԳԲ, 3ԳԲ և ամենածավալուն՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթներից մեկը, որպեսզի ցանկացած պահի ճամփորդության ընթացքում կապի մեջ մնան իրենց մտերիմների հետ ամենամատչելի տարբերակով», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում՝ Orange, Վրաստանում՝ Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում՝ du և ԱՄՆ-ում՝ T-Mobile օպերատորներին միանալիս: Հավելենք նաև, որ ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121# և հետևելով սմարթֆոնի էկրանին հայտնվող հրահանգներին:

Сниженный тариф роуминга от Ucom для ряда стран останется на уровне 9 драмов/МБ
После сезона каникул сниженный тариф интернета в роуминге от Ucom, который был введен в рамках летнего предложения, останется на уровне 9 драмов/МБ в сетях операторов Yettel в Болгарии, Cosmote в Греции, Orange в Испании и Mtel в Черногории. В то же время абоненты, подключающиеся к сетям операторов epic на Кипре, WINDTRE и Vodafone в Италии, а также Vodafone в Греции продолжат пользоваться интернетом по тарифу в 15 драмов/МБ.
«Абоненты мобильной связи Ucom всегда могут выбрать один из пакетов «Интернета в роуминге» в 300МБ, 1ГБ, 2ГБ, 3ГБ и самый обширный пакет - «Интернет в роуминге 8ГБ» - в мобильном приложении Ucom, чтобы во время путешествия оставаться на связи со своими близкими в любое время и по максимально доступной цене», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Напомним, что тариф в 9 драмов/МБ действует бессрочно при подключении к сетям операторов Orange в Египте, Geocell/Magticom в Грузии, du в ОАЭ и T-Mobile в США. Добавим также, что услугу роуминга необходимо подключить перед отбытием из Армении посредством мобильного приложения Ucom или набрав на смартфоне *121# и следуя указаниям.