Ucom-ում մեկնարկում են շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքները
«Յուքոմ» ընկերությունը մեկնարկում է շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքները։ Արդիականացումը կմեկնարկի առաջիկա շաբաթում՝ սեպտեմբերի 4-ից, Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանից և մասամբ կներառի Արաբկիր վարչական շրջանը։
«Մեր սիրելի բաժանորդներին ուզում ենք նախապես տեղյալ պահել, որ սա դեռ սկիզբն է։ Աշխատանքն իրականացվելու է փուլերով, որպեսզի մինչև տարեվերջ դուք ունենաք ավելի սահուն ու ժամանակակից մարդու պահանջները բավարարող փորձառություն Ucom-ի արդեն արդիականացված, նորացված շարժական ցանցում։ Իսկ մինչ այդ անհրաժեշտ է զինվել համբերությամբ, քանի որ այսպիսի աշխատանքը ենթադրում է կապի որակի հնարավոր անկում, շարժական ցանցի ծածկույթի կրճատում, նաև կապի ընդհատումներ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ Երևանի վարչական շրջաններում իրականացվող աշխատանների մասին Ucom-ը մշտապես նախապես կտեղեկացնի։ Ընկերությունը կանխավ հայցում է իր բաժանորդների ներողամտությունը՝ խոստանալով արագագործ շարժական կապ մինչև տարեվերջ։

Ucom Initiates Mobile Network Upgrade
Ucom is set to embark on a comprehensive modernization of its mobile network, commencing from September 4th to 10th in the Kentron administrative district of Yerevan, with partial inclusion of the Arabkir administrative district.
“We wish to provide our valued subscribers with advance notice that this marks just the initial phase. The project will be executed in stages, with the ultimate goal of providing a smoother and more contemporary mobile experience on Ucom's already modernized network by the end of the year. In the interim, we kindly ask for your patience, as such improvements may entail potential fluctuations in connection quality, temporary reductions in network coverage, and intermittent service interruptions," explained Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
It's important to note that Ucom is committed to providing advance notice regarding any ongoing work within the administrative districts of Yerevan. The company extends its apologies to its subscribers in advance for any potential inconvenience while assuring them of a high-speed mobile connection by year-end.