Ucom-ի տեխնիկական աջակցությամբ կայացել է Այկիդո Այկիկայ միջազգային փառատոնը
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ փետրվարի 17-19-ը կայացել է Հայաստանի Այկիդո Այկիկայ ֆեդերացիայի կողմից նախաձեռնած արդեն 15-րդ միջազգային սեմինարը, որին մասնակցել են 35 օտարերկրյա հյուրեր։
Միջազգային սեմինարները հիանալի առիթ են Այկիդոյի մարզիկների համար նոր հնարքներ բացահայտելու, հմտությունները կատարելագործելու ու նոր նշաձող սահմանելու համար:
Ավելին, Այկիդոյում ձևավորված մշակույթ է սեմինարների ընթացքում նաև փառատոնների անցկացումը, որոնց շրջանակում մասնակիցները ցուցադրում են իրենց վարպետությունը։
«Այս տարի Ucom-ի տեխնիկական աջակցությամբ ցուցադրական ելույթները կազմակերպվել են առցանց տարբերակով, որպեսզի աշխարհում հնարավորինս շատ այկիդոկաներ հնարավորություն ստանան հետևելու փառատոնին», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
«Խորին շնորհակալությունս եմ հայտնում Ucom-ին գերհզոր ինտերնետ կապ ապահովելու  պատրաստակամության, հնարավորինս արագ բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները կազմակերպելու համար», - ասել է ՀԱԱ ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Ավետիսյանը։

При технической поддержке Ucom прошел международный фестиваль Айкидо Айкикай
При технической поддержке компании Ucom 17-19 февраля прошел уже 15 по счету международный семинар, инициированный Армянской федерацией Айкидо Айкикай, в котором приняли участие 35 иностранных гостей.
Международные семинары являются отличной возможностью для спортсменов айкидо открыть для себя новые трюки, улучшить свои навыки и установить новые стандарты.
Более того, в айкидо сформировалась культура проведения фестивалей во время семинаров, в рамках которых участники демонстрируют свое мастерство.
«В этом году при технической поддержке Ucom показательные выступления были организованы в режиме онлайн, чтобы как можно больше айкидоистов мира имели возможность следить за фестивалем», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян
«Выражаю глубокую благодарность компании Ucom за готовность предоставить сверхмощное интернет-подключение, за организацию всех необходимых действий в исключительно кратчайшие сроки», - сказал президент Армянской федерации Айкидо Айкикай Армен Аветисян.