Մեկնարկել է Ucom-ի մարզային ցանցերի վերազինման գործընթացի նոր փուլը
Ucom ընկերության մարզային ցանցերի վերազինման ռազմավարության շրջանակում մեկնարկել է նոր երկարաժամկետ նախագիծ, որի առաջին փուլով աշխատանքներ են իրականացվում Լոռվա մարզում։
Նախագիծն ուղղված է շարժական ցանցի արդիականացմանը։ Արդյունքում մարզերում հասանելի կլինի ժամանակակից 4G (LTE) և 4G+ ցանցը, որը ապագայում թույլ կտա նաև արագ և հեշտ անցում կատարել նոր սերնդի 5G ցանցին։ Սա կապահովի բաժանորդների համար արագ և որակյալ կապ, ավելի կայուն ծածկույթ։
Նշենք, որ աշխատանքների ընթացքում բաժանորդները կարող են նկատել որոշակի կապի ընդհատումներ, որոնք կապված են հին ցանցից նորին անցումով։
«Մեր ռազմավարության մաս է մարզերում որակյալ ու կայուն կապ ապահովելը բաժանորդների համար, և մենք հետևողականորեն իրականացնում ենք այս ծրագրերը։ Այս պահին մեր տեխնիկական թիմը Լոռվա մարզում է, վստահ եմ, որ շատ շուտով մեր Լոռվա բաժանորդները իրենց ամենօրյա կյանքում կզգան այս աշխատանքի ազդեցությունը։ Մեր նպատակն է, որ մեր բաժանորդները ստանան լավագույն հնարավոր ծառայություններն՝ անկախ իրենց բնակության վայրից», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշենք, որ ցանցերի արդիականացումն իրականացվում է Nokia ընկերության հետ համագործակցությամբ։ Nokia-ն մասնակցում է Ucom-ի ֆիքսված և բջջային ցանցերի հիմնական ենթակառուցվածքներ թարմացմանը և նոր բարձր թողունակությամբ IP տրանսպորտային ցանցի կառուցմանը։

Ucom начинает новый этап модернизации сети в регионах Армении
Компания Ucom инициировала новый долгосрочный проект в рамках стратегии модернизации региональных сетей. Первая фаза этого проекта реализуется в Лорийской области.
Целью проекта является модернизация мобильной сети путем внедрения современных сетей 4G (LTE) и 4G+ в регионах. Это обновление обеспечит абонентам быструю и качественную связь с более стабильным покрытием, а также будет способствовать плавному и быстрому переходу на сеть нового поколения 5G в будущем.
Следует отметить, что в процессе модернизации абоненты могут заметить сбои в связи в связи с переходом со старой сети на новую.
«Важной частью нашей стратегии является предоставление качественной и стабильной связи абонентам в регионах, и мы последовательно движемся в этом направлении. В настоящее время наша техническая команда находится в Лорийской области, и я уверен, что абоненты вскоре почувствуют результаты нашей работы. Наша цель — чтобы наши абоненты получали наилучший возможный сервис, независимо от того, где они живут», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Модернизация сети осуществляется совместно с Nokia. Nokia участвует в модернизации базовой инфраструктуры фиксированных и мобильных сетей Ucom и построении новой широкополосной транспортной IP-сети.