Ucom-ի uKid խելացի ժամացույցը հասանելի է նոր գույներով, նոր հավելվածով և կաշխատի 4G ցանցում
«Յուքոմ» ընկերությունը բոլոր ծնողներին առաջարկում է իրենց երեխաների համար ձեռք բերել բոլորովին նոր ու գունեղ, 4G ցանցում աշխատող uKid խելացի ժամացույցներից մեկը։ Այն աշխատում է նոր հնարավորություններով օժտված, ավելի հարմարավետ, ժամանակակից և շուկայի պահանջներին բավարարող uKid թարմացված հավելվածով և ավելի մատճելի՝ uKid 1500 սակագնային պլանով։ Ժամացույցները հնարավոր է ձեռք բերել առանց բաժանորդագրության, ինչպես Ucom-ի առցանց խանութում, այնպես էլ Ucom սպասարկման սրահներում՝ սարքի համար վճարելով կանխիկ 34 900 դրամ կամ 36 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում՝ ամսական 970 դրամ։
Նոր uKid ժամացույցներն ունեն ավելի հզոր մարտկոց, ֆոտո և վիդեո նկարելու հնարավորություն։ Ներկայացված են 5 տարբեր գույներով և ունեն փոխարինման ժապավեններ։ Նոր ժամացույցներն ունեն նաև RoHS հավաստագիր, որը փաստում է, որ uKid-ը չի պարունակում առողջության համար վտանգավոր նյութեր։
«uKid-ի հետ երեխան հեռախոսազանգեր և կարճ հաղորդագրություններ կստանա բացառապես ծնողների կողմից սահմանված հեռախոսահամարներից, կկարողանա հաղորդագրություններ ու ծանուցումներ ուղարկել ծնողներին, որոնք էլ իրենց հերթին ցանկացած պահի իրենց սմարթֆոններում կկարողանան տեսնել իրենց զավակի գտնվելու վայրը։ uKid-ն իրապես լավագույն լուծումն է, եթե 5-12 տարեկան երեխաների ծնողները, տարբեր նկատառումներից ելնելով, խուսափում են սմարթֆոն ձեռք բերելուց», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
uKid նոր սակագնային պլանն այժմ ավելի մատչելի է։ Ամսական վճարելով ընդամենը 1500 դրամ՝ ծնողներն իրենց երեխաների համար կապահովեն  5000 րոպե Ucom շարժական ցանցի ներսում, 2 ԳԲ շարժական ինտերնետ՝ նախկին 1 ԳԲ փոխարեն, և 300 SMS  Ucom շարժական ցանցի ներսում։ Ներառումներն սպառելուց հետո uKid-ից հնարավոր կլինի օգտվել 5 դրամ/ՄԲ սակագնով՝ շարժական ինտերնետի, 12 դրամ/րոպե սակագնով՝ դեպի տեղական բոլոր ցանցեր և Արցախ զանգերի, 5 դրամ/SMS սակագնով՝ տեղական բոլոր ցանցեր և Արցախ կարճ հաղորդագրությունների համար։
Հավելենք, որ այս պահին uKid հավելվածը հասանելի է դեռևս Android օպերացիոն համակարգով աշխատող սմարթֆոնների համար, շուտով կգործի նաև iOS սմարթֆոնների համար։

Умные часы uKid от Ucom доступны в новых цветах, с новым приложением и будут работать в сети 4G.
Компания Ucom предлагает всем родителям приобрести для своих детей разноцветные смарт-часы uKid, работающие в сети 4G. Часы работают с обновленным, более удобным, современным и отвечающим требованиям рынка приложением uKid с новыми функциями, а также с более доступным тарифным планом uKid 1500. Часы можно приобрести без подписки, как в интернет-магазине Ucom, так и в центрах обслуживания абонентов Ucom, заплатив за устройство 34 900 драмов наличными, или выплачивая по 970 драмов в месяц при подписке на 36 месяцев.
В новых часах uKid более мощная батарея, а также возможность снимать фото и видео. Они доступны в 5 различных цветах, имеют сменные ремешки. Новые часы также имеют сертификат RoHS, в котором указано, что uKid не содержит опасных для здоровья веществ.
"С uKid ребенок будет получать звонки и короткие сообщения исключительно с телефонных номеров, установленных родителями, сможет отправлять сообщения и уведомления своим родителям, которые  в свою очередь в любое время смогут наблюдать за местонахождением своего ребенка со своих смартфонов. uKid – лучшее решение в тех случаях, когда родители 5-12-летних детей по каким-либо причинам избегают покупки смартфона", - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Новый тарифный план uKid стал еще более доступным. Заплатив всего 1500 драмов в месяц, родители предоставят своим детям 5000 минут в мобильной сети Ucom, 2 Гб мобильного интернета вместо прежнего 1 Гб и 300 SMS-сообщений в мобильной сети Ucom. По исчерпании вложений можно будет использовать uKid по тарифу в 5 драмов/МБ для мобильного интернета, 12 драмов/мин. для звонков во все местные сети и Арцах, 5 драмов/SMS во все местные сети и в Арцах.
Добавим, что на данный момент приложение uKid пока что доступно для смартфонов, работающих на основе операционной системы Android, а вскоре оно будет доступно и для смартфонов на базе iOS.