Ucom-ն ապահովել է անվճար Wi-Fi հասանելիություն Արթուր Աբրահամի այգում
Հունիսի 1-ին, ժամը 16.00-ին, Ներքին Չարբախ 3-րդ փողոց հասցեում տեղի ունեցավ WBO վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի կողմից կառուցած մանուկների համար նախատեսված այգու պաշտոնական բացումը:
«Յուքոմ» ընկերությունն այգու տարածքն ապահովել է գերարագ Wi-Fi ինտերնետ կապի հասանելիությամբ, ինչի շնորհիվ այցելուները համացանցից անվճար օգտվելու հնարավորություն կունենան:
«Ինչո՞ւ եմ որոշել կառուցել այս զբոսայգին հենց Ներքին Չարբախում: Նախ և առաջ, բոլորը քաջատեղյակ են, որ աjս համայնքում երևանաբնակների խոցելի և միջինից ցածր խավերն են առավելապես ներկայացված: Եվ երկրորդ, ես այստեղ եմ ծնվել և մեծացել, և, որպես շնորհակալություն ծննդավայրիս, կառուցել եմ այս այգին: Նպատակս է եղել այստեղ ստեղծել մեր մայրերի, քույրերի և առհասարակ բոլոր մարդկանց համար զբոսնելու և հանգիստը վայելելու համար հարմարավետ մի վայր: Որպեսզի այգու այցելուներն ունենան նաև ինտերնետի հասանելիություն, ես որոշեցի դիմել Ucom-ին, ու շնորհակալ եմ ընկերությանն արագ արձագանքելու և անվճար Wi-Fi տրամադրելու պատրաստակամության համար: Ի դեպ, ստուգել եմ, ինտերնետը շատ արագ է», - մեզ հետ զրույցում հայտնել է Արթուր Աբրահամը:
«Որպես կանաչ օպերատոր՝ խրախուսում ենք Երևանում կանաչ տարածքների առկայությունն ու դրանց թվայնացումը: Վստահ եմ, որ այցելուները մեր գերարագ ինտերնետի շնորհիվ կկարողանան առցանց գրքեր կարդալ, ֆիլմեր դիտել, շփվել մտերիմների հետ, նաև կազմակերպել իրենց աշխատանքը բնության գրկում: Շատ ուրախ եմ, որ Արթուր Աբրահամի հետ նման համագործակցությունն այլևս իրականություն է», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։

On June 1st, at 16:00, at Nerkin Charbakh 3rd Street, the official opening of the park for children, built by the former WBO world champion, famous boxer Arthur Abraham, took place. Ucom has provided the park area with high-speed Wi-Fi internet access, which will allow visitors to benefit from the internet access for free.
“Why did I choose to build this park in Nerkin Charbakh? First of all, everyone is well aware that this community represents the most vulnerable, below-average income inhabitants of Yerevan. And secondly, I was born and raised here, and as a "thank you" to my birthplace, I've built this park. My goal here was to create a cozy place for our mothers, sisters, for all people in general, to walk and enjoy their rest. For the visitors of the park to have access to the internet, I turned to Ucom, and I'm grateful the Company gave their prompt response and expressed willingness to provide the park area with free Wi-Fi. By the way, I've checked, the internet is truly fast in here”,- said Arthur Abraham in a conversation with us.
“As a green operator, we welcome the existence of green areas in Yerevan and the digitalization of the latter. I am convinced, thanks to our high-speed internet, visitors will be able to read books online, watch movies, communicate with their close ones, and organize their work in nature. I am glad for such a partnership with Arthur Abraham”, said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.