Ucom-ի աշխատակիցները շարունակում են բացահայտել հայրենիքը
Ucom ընկերության աշխատակիցների առաջարկով Ընկերությունը պարբերաբար մարզարշավներ է կազմակերպում` հնարավորություն ընձեռելով տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներին այցելել Հայաստանի մարզեր, ծանոթանալ երկրի պատմամշակութային ժառանգությանը և շփվել տեղում առկա սպասարկման կենտրոնների գործընկերների հետ։ Ընդհանուր առմամբ մոտ 60 աշխատակից հնարավորություն են ունեցել մարզարշավելու տարբեր ուղղություններով՝ Մաթոսավանք, Ջուխտակ վանք, Գոշի լիճ, Գեղարոտի ջրվեժ, Սմբատաբերդ, Արտանիշ և Ցաղաց քար։
«Արշավները մարդկանց մոտ ձևավորում են կարգուկանոն պահպանելու հմտություններ, թիմային մտածելակերպ ու աշխատանք «մեկը՝ բոլորի, բոլորը՝ մեկի համար» սկզբունքով», ինչպես նաև սեր դեպի բնությունը և հայրենիքը։ Ավելին, արդյունքում մասնակիցները ձեռք են բերում  ֆիզիկական պատրաստվածություն և, բնականաբար, առողջ մարմին։ Այս ամենի հետ մեկտեղ արշավներին հաջորդող աշխատանքային օրերին նրանք ավելի մոտիվացված են լինում»,- նշել է Ucom ընկերության գնումների բաժնի աշխատակից և  «Lost in Armenia» արշավական ակումբի հիմնադիր Ռաֆայել Խուդոյանը։
«Մարզարշավների գաղափարը ծնվել է հենց ընկերության ներսում՝ աշխատակիցների առաջարկով։ Հետաքրքիրն այն է, որ արշավելու ցանկություն են հայտնել ոչ միայն դրա փորձն ունեցող թիմակիցները, այլև նրանք, ովքեր նախևառաջ հաղթահարել են սեփական անհանգստությունը, կարծրատիպերը, հոգնածությունը, նույնիսկ վախերը և, թիմային կամք ու ոգի դրսևորելով, հասել են ընդհանուր նպատակակետի։ Ճանապարհային բազմաթիվ խոչընդոտները թույլ են տվել ավելի լավ ճանաչել թե՛ սեփական ուժերը, թե՛ թիմակիցներին և, իհարկե, մեր երկրի գեղատեսիլ վայրերը»,- նշել է Ucom ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպության զարգացման տնօրեն Վիկտորյա Բաղդասարյանը։
Նշենք, որ աշխատակիցների նախաձեռնությամբ իրականացվող այս ճանաչողական արշավները շարունակական են լինելու։

Сотрудники Ucom продолжают заново открывать для себя Армению
По инициативе сотрудников компании Ucom последняя периодически организовывает спортивные турпоходы, предоставляя возможность сотрудникам различных ведомств посетить регионы Армении, ознакомиться с историко-культурным наследием страны, на месте пообщаться с коллегами из различных центров обслуживания абонентов Ucom. В общей сложности около 60 сотрудников имели возможность совершить походы по разным направлениям: Матосаванк, монастырь Джухтак, озеро Гош, водопад Гегарот, Смбатаберд, Артаниш и монастырь Цахац кар.
«Походы прививают людям навыки поддержания дисциплины, командного мышления и работы по принципу «один за всех и все – за одного», а также любовь к природе и родине. Более того, в результате участники тренируют физическую подготовку и, естественно, обретают более здоровое тело. Наряду со всем этим они становятся более мотивированными в последующие рабочие дни», - отметил Рафаэль Худоян, специалист по закупкам компании Ucom и основатель клуба турпоходов “Lost in Armenia”.
«Идея спортивных турпоходов родилась непосредственно внутри компании, по предложению сотрудников. Интересно то, что желание поучаствовать в походах выразили не только опытные в этом деле коллеги, но и те, кто прежде всего преодолел собственное волнение, стереотипы, усталость, даже страхи, и, проявив командную волю и силу духа, они достигли общей цели путешествия. Многочисленные препятствия позволили лучше узнать как свои собственные силы, так и коллег, и безусловно, достопримечательности нашей страны», - отметила Виктория Багдасарян, директор по управлению человеческими ресурсами и организационному развитию компании Ucom.
Отметим, что инициированные сотрудниками познавательные турпоходы, будут носить продолжительный характер.