Ucom-ի բաժանորդները կօգտվեն ռոմինգից 1 ՄԲ սկսած 4.4 դրամից  սակագնով
Օգոստոսի 16-ից Ucom շարժական կապի բաժանորդները Եվրոպա՝ Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա, Ֆրանսիա կամ այլ հայտնի ծովափնյա երկրներ՝ Վրաստան, Եգիպտոս կամ ԱՄԷ մեկնելիս կարող են ակտիվացնել Ucom-ի «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներից մեկը և վայելել ռոմինգի ավելի մատչելի ինտերնետ սակագինը` 1 ՄԲ սկսած 4.4 դրամից, ընդ որում՝ 50-ից ավելի երկրում: 2 նոր ինտերնետ փաթեթները ներկայացված են 2 ԳԲ և 3 ԳԲ ծավալով, որոնց արժեքները կազմում են համապատասխանաբար 10 500 դրամ և 13 500 դրամ։
«Քանի որ այս շրջանում արտերկիր մեկնող Ucom բաժանորդների թիվն աճում է, մենք կարևորում ենք նրանց՝ մտերիմների հետ մշտական կապի ապահովումը: Այլևս պետք չէ փնտրել Wi-Fi արձակուրդի տպավորություններով կիսվելու համար, քանի որ 50-ից ավելի երկրում հնարավոր է մնալ կապի մեջ հենց Ucom հեռախոսահամարով՝ ակտիվացնելով ռոմինգի նոր փաթեթները», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է համոզվել, որ ռոմինգի ծառայությունն ակտիվացված է, սմարթֆոնի վրա հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին։

Абоненты Ucom воспользуются роумингом от 4.4 драмов за 1 МБ
С 16 августа абоненты мобильной связи Ucom могут активировать один из пакетов «Интернета в роуминге» от Ucom при отбытии в такие Европейские страны, как Греция, Кипр, Италия, Испания, Франция, или же в другие известные страны с морским побережьем, такими, как Грузия, Египет или ОАЭ, и воспользоваться более доступным интернетом в роуминге - от 4.4 драмов за 1 МБ, причем в более чем 50 странах мира. Два новых интернет-пакета представлены в объеме 2 ГБ и 3 ГБ, а их стоимость составляет 10 500 драмов и 13 500 драмов соответственно.
«Поскольку количество абонентов Ucom, выезжающих за границу в этот период, растет, для нас важно, чтобы они были в постоянном контакте со своими близкими. Не нужно больше искать точку доступа к Wi-Fi, чтобы поделиться своими впечатлениями от отпуска, так как в более чем 50 странах можно оставаться на связи со своим телефонным номером от Ucom, активировав новые пакеты интернета в роуминге», - сказал Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
Добавим, что перед отъездом из Армении необходимо убедиться, что услуга роуминга активирована, непосредственно со своего смартфона набрав *121#.