Ucom-ը և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը միավորել են ուժերը՝  Հայաստանի և Արցախի աշակերտների առաջնորդական հմտությունները զարգացնելու համար
Ucom-ը և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը միավորել են ուժերը՝ Հայաստանի և Արցախի աշակերտների առաջնորդական հմտությունները զարգացնելու համար
10/08/2021
Օգոստոսի 1-ից մեկ ամիս ժամկետով Ucom ընկերությունը տրամադրել է շարժական ինտերնետի հասանելիությամբ 550 քարտ Հայաստանից և Արցախից  «Աշակերտների առաջնորդություն» առցանց ճամբարին մասնակցող աշակերտներին: Այս ծրագիրն իրականացվում է «Դասավանդի’ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի կողմից:
«Դպրոցը համալիր միջավայր է. պատերից դուրս, տանը, թե համացանցում մենք պետք է ջանք չխնայենք, որպեսզի մեր երեխաներն առավելագույնս բացահայտեն իրենց տաղադն ու ներուժը: Աշակերտների առաջնորդության առցանց ճամբարը հենց այդ հարթակն է։ Մենք հավատացած ենք, որ մեր համայնքները լի են անսահման հնարավորություններով, և մեր աշակերտներն ունեն դրանք բացահայտելու ողջ կարողությունը։ Մեզ միայն մնում է նրանց ապահովել ճիշտ գործիքակազմով և ուղղորդմամբ։ Սակայն դա մեզ մենակ չի հաջողվի՝ առանց այնպիսի աջակիցների, ինչպիսին է մեր վաղեմի գործընկեր Ucom-ը», - ասել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Լարիսա Հովաննիսյանը։
«Շարունակում ենք մեր վստահելի և երկարամյա գործընկեր կազմակերպությանն աջակցել հանրակրթական հնարավորությունների ապահովման գործում: Ուրախ եմ, որ «Աշակերտների առաջնորդություն» առցանց ճամբարի մասնակիցներն ունեն հասանելիություն այս ծրագրի զանազան նյութերին՝ Հայաստանում ամենաարագ շարժական ցանցի միջոցով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ այս դասընթացների արդյունքում աշակերտները կներկայացնեն 120 ծրագիր, որոնք կխթանեն սեփական գյուղի կամ քաղաքի նկատամամբ երեխաների քաղաքացիական պատասխանատվությունը և դրական փոփոխությունները:

Ucom and Teach For Armenia team up to boost student leadership in Armenia and Artsakh
Since August 1st, Ucom has committed to providing 550 data cards with mobile internet access to the students from Armenia and Artsakh participating in Teach For Armenia Educational Foundation’s one month Virtual Student Leadership Camp.
“School is a complex environment. Outside those walls, at home, and on the internet, we must not spare any efforts to ensure our children discover their talents and potential to the fullest. The Virtual Student Leadership Camp is the perfect platform for that. We believe that our communities are full of infinite possibilities and our students have the ability to discover them. All we have to do is provide them with the right tools and guidance. But, we cannot do it without such supporters as our longtime partner, Ucom," said Teach For Armenia’s Founder and CEO, Larisa Hovannisian.
"We continue to support our trusted, long-term partner organization in providing general education opportunities. I am glad that the participants of the Virtual Student Leadership Camp have access to various materials of this program through the fastest mobile network in Armenia," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
As a result of these courses, students will present 120 projects that will promote children's civic responsibility and enact positive changes for their communities.