Ucom-ն ամառվա ընթացքում աջակցել է տարբեր կրթական նախագծերի շարունակականությանը
Հաշվի առնելով համավարակով պայմանավորված կրթական մարտահրավերները՝ Ucom ընկերությունն աջակցել է մի շարք կազմակերպությունների, որպեսզի ամառվա ընթացքում կամ ուսումնական տարվա մեկնարկին նրանց կողմից ընտրված աշակերտական համայնքն ունենա ինտերնետ հասանելիություն և շարունակի կրթական գործընթացը։
Օրինակ, երեխաների պաշտպանության, կրթության, առողջապահության և սոցիալական պաշտպանության ոլորտներում բազմաթիվ ծրագրեր իրականացրած «Սեյվ դը չիլդրեն» կազմակերպության կողմից ընտրված 370 աշակերտներ շարունակել են կրթվել ու պահպանել կապը մտերիմների հետ կազմակերպության կողմից ստեղծված հնարավորությունների և Ucom-ի կողմից հատուկ իրենց համար մշակված սակագնային պլանի անվճար ներառումների շնորհիվ։
Մեկ այլ նախագծի շրջանակում «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը՝ գործակցելով «ՍՕՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի հետ, այս տարվա իր հոգատարության նախագիծն ուղել էր Կոտայքի և Իջևանի ՍՕՍ մանկական գյուղերի երեխաներին։ Նախագծի շրջանակում «ՍՕՍ»-ի 50 շահառու երեխաներ, ի հավելումն նվերների ու անակնկալների, ապահովվել են պլանշետներով և շարժական  Ucom կապով, որպեսզի հետ չմնան հեռավար դասավանդման դպրոցական ծրագրից։
Ամառվա ամիսներին հատուկ իրենց համար մշակված սակագնային պլանի անվճար ներառումներից օգտվել են նաև «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպության շահառու աշակերտները, իսկ կազմակերպությունն ստացել է մոդեմներ Ucom ընկերության կողմից։
Հավելենք, որ այս ամառ Ucom-ը «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի հետ գործակցությամբ մեկնարկել էր «Աշակերտական առաջնորդության» 3-շաբաթյա առցանց ճամբարը և Հայաստանի 24 համայնքներից 370 ճամբարականի մասնակցության համար տրամադրել էր ինտերնետ հասանելիությամբ SIM-քարտեր։

В течение лета Ucom поддержала продолжительность различных образовательных проектов
Приняв во внимание обусловленные пандемией вызовы в области образования, компания поддержала ряд организаций, чтобы в течение лета или в преддверии нового учебного года выбранное ими ученическое сообщество имело доступ к интернету и продолжало образовательный процесс.
Например, 370 учеников, выбранные организацией «Сейв зе чилдрен», которая реализовала множество программ в области защиты, образования, здавоохранения и социальной защиты детей, продолжили обучаться и поддерживать связь со своими близкими благодаря созданным организацией возможностям, а также бесплатным вложениям специального тарифного плана, созданного специально для них.
В рамках другого проекта группа компаний «Галакси» в сотрудничестве с армянским благотворительным фондом «Детские деревни СОС» свой проект заботы этого года направила на поддержку детей из детских деревень СОС в Котайке и Иджеване. В рамках проекта 50 детям-бенефициарам проекта, в дополнение к подаркам и сюрпризам, были предоставлены планшеты и мобильная связь Ucom, чтобы они не отставали от школьной программы в условиях дистанционного обучения.
В летние месяцы бесплатными вложениями специально созданного для них тарифного плана воспользовались также ученики-бенефициары общественной организации «Мост надежды», а сама организация получила модемы от компании Ucom.
Этим летом компания Ucom в партнерстве с Teach For Armenia способствовала проведению трехнедельного онлайн-лагеря для учеников-лидеров, предоставив SIM-карты с доступом в интернет для 370 участников лагеря.