Ucom-ն արդիականացրել է շարժական ցանցը
Այսօրվանից Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդները կստանան էապես ավելի որակյալ ծառայություններ, քան 2-3 ամիս առաջ։
Նախորդ ամիսներին Ucom-ի տեխնիկական տնօրինությունը համալրվել է արհեստավարժ ու բանիմաց մասնագետներով, որոնցից շատերն ունեն արտերկրում աշխատելու, բարդ ցանցեր նախագծելու և սպասարկելու կարևոր փորձ ու հմտություններ։ Նրանց ջանքերի շնորհիվ կարգավորվել է ընկերության տվյալների կենտրոնի էներգամատակարարումը, ինտեգրվել են 2 անկախ UPS համակարգեր, ամբողջովին վերազինվել է տվյալների կենտրոնի սառեցման համակարգը, ինչն այսուհետ թույլ կտա լրացուցիչ կարևոր ժամանակ շահել արտակարգ իրավիճակներում կարգավորման աշխատանք իրականացնելիս։
«Կատարվել է շարժական ցանցի մանրակրկիտ վերլուծություն, պարզվել են 2G, 3G և 4G+ տեխնոլոգիաների գործարկման թույլ օղակները, որոնց հսկայական մասը կարգավորվել է, իսկ բարելավման և արդիականացման գործընթացը՝ շարունակական։ Դրա արդյունքում մեր բաժանորդները կօգտվեն ծառայություններից՝ էապես բարելավված որակով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ ֆիքսված ցանցում նույնպես ծավալուն աշխատանք է իրականացվում, որի արդյունքների մասին շուտով կտեղեկացնենք։

Ucom улучшила мобильную сеть
С сегодняшнего дня абоненты мобильной связи Ucom будут получать услуги в значительно более высоком качестве, чем 2-3 месяца назад.
В последние месяцы технический департамент компании Ucom пополнился высокопрофессиональными специалистами, многие из которых имеют крайне важный опыт и навыки работы в иностранных компаниях, в частности в сфере проектирования и обслуживания сложных сетей. Благодаря их усилиям налажено электроснабжение дата-центра компании, интегрированы 2 независимые системы UPS, полностью переоборудована система охлаждения дата-центра, что теперь позволит выиграть дополнительное время при осуществлении технических работ во время аварийных ситуаций.
«Был проведен тщательный анализ мобильной сети, выявлены слабые звенья в работе технологий 2G, 3G и 4G+, большая часть которых полностью откорректирована, а сам процесс модернизации и улучшения работы мобильной сети непрерывен. В результате этого наши абоненты воспользуются услугами в значительно улучшенном качестве», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.
Добавим, что проводятся мероприятия по улучшению работы также фиксированной сети, о результатах которых мы вскоре сообщать.