Ucom-ը «Ֆրանսիա Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատ» հիմնադրամի լիիրավ անդամ է
Օրերս Ucom ընկերությունը հաստատել է «Ֆրանսիա Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատ» հիմնադրամին իր անդամակցությունը։ Ֆրանսիա Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատը մեկն է աշխարհի 92 երկրներում գործող 123 առևտրաարդյունաբերական պալատներից, հանդիսանում է Բիզնես Ֆրանսի արտոնյալ գործընկեր և ունի բիզնես միջավայրում կարևոր դերակատարում ստանձնած ընկերությունների ցանց, որոնց միասնական նպատակը հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական երկկողմանի հարաբերությունների շարունակական զարգացումն է:
Կառույցի լիիրավ անդամ հանդիսանալով նաև նախորդ տարիներին՝ Ucom ընկերությունը մասնակցել է տասնյակ ցանցային միջոցառումների, սեմինարների, կլոր սեղանների, գաղափարներ ու մտքեր է փոխանակել Ֆրանսիա Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատի մյուս անդամների հետ՝ ակտիվ մասնակցություն ունենալով հայ-ֆրանսիական գործարար կապերի հաստատման և ամրապնդման մեջ։
Հավելենք, որ Պալատն աջակցում է ֆրանսիական և հայկական ընկերություններին ՝ տրամադրելով առևտրային ծառայություններ, խորհրդատվություն, ֆինանսական ռեսուրսների կառավարում, ընձեռնելով անհրաժեշտ գործարար կապեր հաստատելու լայն հնարավորություններ: Պալատին անդամակցող ընկերությունների թվում են Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը, Քարֆուրը, Ամունդի ԱԿԲԱ ընկերությունը, Ռենո ավտոարտադրողը, Արարատ» կոնյակի գործարանը, Grant Thornton-ը և մի շարք այլ համաշխարհային ճանաչում ունեցող ընկերություններ։

Ucom является полноправным членом Фонда «Торгово-промышленной палаты Франция Армения»
На днях компания Ucom подтвердила свое членство в Фонде «Торгово-промышленная палата Франция Армения». Торгово-промышленная палата Франция Армения – одна из 123 торговых палат, действующих в 92 странах мира, является привилегированным партнером Бизнес Франс и имеет сеть, состоящую из компаний, имеющих значительную роль в бизнес-среде и общей целью которых является постоянное развитие армяно-французских двусторонних торгово-производственных отношений.
Будучи полноправным членом организации и в предыдущие годы, Ucom приняла участие в десятках сетевых мероприятий, семинаров, круглых столов, обменивалась идеями и мыслями с другими членами Торгово-промышленной палаты Франция Армения, активно содействуя установлению и укреплению армяно-французских деловых связей.
Добавим, что Палата содействует французским и армянским компаниям, предоставляя широкие возможности для установления необходимых деловых контактов посредством торговых услуг, консалтинга, управления финансовыми ресурсами. Среди компаний, входящих в Палату, - Французский университет в Армении, Carrefour, компания Amundi ACBA, автопроизводитель Renault, коньячный завод Ararat, Grant Thornton и ряд других всемирно известных компаний.