Ucom-ի բաժանորդներն Արցախում կխոսեն ռոմինգի ևս մեկ անգամ նվազեցված սակագնով
Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդներն Արցախում կօգտվեն մշտապես կապի մեջ մնալու հնարավորությունից ռոմինգի ևս մեկ անգամ նվազեցված սակագներով։ 2020թ․ հուլիսի 1-ից Արցախում գտնվելիս Ucom ընկերության շարժական կապի ձայնային ծառայության բաժանորդները կվայելեն ռոմինգի հետևյալ նվազեցված սակագները․ դեպի Հայաստան և տեղական զանգերի համար կգործի 28 ՀՀ դրամ/րոպե սակագինը, մուտքային զանգերի համար՝ 14 ՀՀ դրամ/րոպե, իսկ ինտերնետի համար կգործի 17 ՀՀ դրամ/ՄԲ սակագինը։
«Արցախում ռոմինգի սակագների վերանայումը շարունակական գործընթաց է, որը մեկնարկել է դեռևս նախորդ տարի։ ՀՀ ՀԾԿՀ-ի,  ԱՀ ՀԾՏՄԿՊՀ-ի, «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ-ի և Հայաստանում գործող շարժական կապի 3 օպերատորների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն Ucom-ը և գործընկեր օպերատորները փուլ առ փուլ նվազեցնում են Արցախում ռոմինգի սակագները՝ ըստ համաձայնեցված ժամանակացուցի», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Ucom ընկերությունը վերահաստատում է պատրաստակամությունը աջակցել Արցախում սակագնային կարգավորման հիմնական սկզբունքներն ու մոտեցումները սահմանելու գործընթացին։ Ucom ընկերությունը կգործադրի բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը, որոնք ուղղված կլինեն ռոմինգի սակագների հետագա նվազեցման նպատակով՝ համապատասխան իրավական կարգավորումներում փոփոխություններ կատարելուն։

Абоненты Ucom будут говорить в Арцахе по повторно сниженным тарифам
Во время пребывания в Арцахе абоненты мобильной связи Ucom воспользуются возможностью постоянно оставаться на связи со своими близкими по повторно сниженным тарифам. С 1 июля 2020 года, находясь в Арцахе, абоненты голосовых услуг мобильной связи Ucom насладятся общением в роумиге по следующим сниженным тарифам: 28 драмов/мин для местных звонков и звонков в Армению, 14 драмов/мин для входящих звонков, а для интернета будет действовать тариф в 17 драмов/МБ.
«Пересмотр тарифов роуминга в Арцахе – продолжительный процесс, который стартовал еще в прошлом году. В соответствии с договоренностью, достигнутой совместно с Госкомиссией по регулированию общественных услуг РА, Государственной комиссией по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Арцаха, ЗАО «Карабах Телеком» и действующими в Армении тремя операторами мобильной связи, компания Ucom и операторы-коллеги поэтапно снижают тарифы на роуминг в Арцахе по согласованному графику», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.
Добавим, что компания Ucom снова подтверждает готовность содействия процессу определения основных принципов и методов тарифного регулирования. Компания Ucom приложит все необходимые усилия, которые будут направлены на внесение поправок в соответствующие правовые нормы, с целью дальнейшего снижения тарифов на роуминг.