Ucom ընկերությունը նոր գլխավոր տնօրեն ունի և վերադարձել է բնականոն աշխատանքի ռեժիմին
Ս․թ․ ապրիլի 14-ին կայացած տնօրենների խորհրդի նիստի ժամանակ տեղի է ունեցել գործադիր մարմնի ղեկավարի փոփոխություն, և ընկերության գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Արա Սերգեյի Խաչատրյանը, ով ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում գրանցվել է որպես «Յուքոմ» ՓԲԸ տնօրեն:
Նշենք, որ «ՅՈՒՔՈՄ» ՓԲ ընկերությունում բաժնետերերի և բաժնետոմսերի քանակական որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել: «ՅՈՒՔՈՄ» ՓԲ ընկերությունում աշխատակիցների  մի մասը ազատման դիմումներ էին ներկայացրել, սակայն նոր գլխավոր տնօրենի հորդորով նրանց մեծ մասը վերադարձել է աշխատանքային պարտականությունների իրականացմանը։
«Քաջ գիտակցելով Ucom ընկերության դերը համավարակով պայմանավորված արտակարգ դրության ընթացքում առաջնահերթ եմ համարում պատշաճ որակի ծառայությունների տրամադրումը թե՛ ֆիքսված, և թե՛ շարժական կապի բաժանորդներին։ Այս պահի դրությամբ ձևավորված բոլոր թափուր աշխատատեղերը կարճ ժամանակահատվածում կհամալրվեն, որպեսզի ընկերությունը  շարունակի իր  բնականոն  գործունեությունը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Արա Սերգեյի Խաչատրյանն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը՝ տնտեսագիտության բակալավրի աստիճանով։ Մագիստրոսական աստիճանն ստացել է Մեծ Բրիտանիայիում գտնվող Լոնդոնի Բիզնես դպրոցում (MBA) և ԱՄՆ Նյու Յորքի Կոլումբիայի համալսարանի Բիզնես դպրոցում (MBA): Մասնագիտական որակավորումներ ունի միջազգային ֆինանսական և կառավարման ինստիտուտներից։ Աշխատել է  միջազգային խորհրդատվական ընկերությունների առանցքային պաշտոններում, իսկ վերջին տարիներին՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում։ Դասավանդում է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում։ Հանդիսանում է Ամերիկյան համալսարանի շարունակական կրթության խորհրդատվական մարմնի անդամ։ Ամուսնացած է, ունի մեկ զավակ։

Ucom Has a New Director General and Returns to Normal Operations
At the Board of Directors’ meeting held on April 14, 2020 the head of the executive organ was changed, and Ara Sergei Khachatryan was appointed Director General. He was registered as Director at “Ucom” CJSC in the Agency of the State Register of Legal Entities of the RA Ministry of Justice.
It should be noted that no quantitative changes have taken place both in the shares and shareholders of “Ucom” CJSC. A part of the “Ucom” CJSC has submitted dismissal applications, but at the urging of the newly appointed Director General, most of them returned to regular execution of their job responsibilities.
“Considering the role of Ucom in the state of emergency caused by pandemics, I prioritize the provision of quality services to both fixed and mobile subscribers. All vacancies at the moment will be filled within the shortest period of time, so that the company proceeds with regular operations,” said Ara Sergei Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us note, that Ara Sergei Khachatryan has graduated from Yerevan State University with a bachelor’s degree in economics. He obtained his master’s degree (MBA) from London School of Business, UK and Columbia Business School in New York, USA. He has professional qualifications from international financial and management institutions. He has worked in key positions of international consulting companies, the recent ones – in the “Galaxy” group of companies. He teaches at the American University of Armenia, while also being a member of AUA’s Open Education Advisory Board. He’s married, has a child.