Ucom ընկերությունը նոր գլխավոր տնօրեն ունի և վերադարձել է բնականոն աշխատանքի ռեժիմին
Ս․թ․ ապրիլի 14-ին կայացած տնօրենների խորհրդի նիստի ժամանակ տեղի է ունեցել գործադիր մարմնի ղեկավարի փոփոխություն, և ընկերության գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Արա Սերգեյի Խաչատրյանը, ով ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում գրանցվել է որպես «Յուքոմ» ՓԲԸ տնօրեն:
Նշենք, որ «ՅՈՒՔՈՄ» ՓԲ ընկերությունում բաժնետերերի և բաժնետոմսերի քանակական որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել: «ՅՈՒՔՈՄ» ՓԲ ընկերությունում աշխատակիցների  մի մասը ազատման դիմումներ էին ներկայացրել, սակայն նոր գլխավոր տնօրենի հորդորով նրանց մեծ մասը վերադարձել է աշխատանքային պարտականությունների իրականացմանը։
«Քաջ գիտակցելով Ucom ընկերության դերը համավարակով պայմանավորված արտակարգ դրության ընթացքում առաջնահերթ եմ համարում պատշաճ որակի ծառայությունների տրամադրումը թե՛ ֆիքսված, և թե՛ շարժական կապի բաժանորդներին։ Այս պահի դրությամբ ձևավորված բոլոր թափուր աշխատատեղերը կարճ ժամանակահատվածում կհամալրվեն, որպեսզի ընկերությունը  շարունակի իր  բնականոն  գործունեությունը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Արա Սերգեյի Խաչատրյանն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը՝ տնտեսագիտության բակալավրի աստիճանով։ Մագիստրոսական աստիճանն ստացել է Մեծ Բրիտանիայիում գտնվող Լոնդոնի Բիզնես դպրոցում (MBA) և ԱՄՆ Նյու Յորքի Կոլումբիայի համալսարանի Բիզնես դպրոցում (MBA): Մասնագիտական որակավորումներ ունի միջազգային ֆինանսական և կառավարման ինստիտուտներից։ Աշխատել է  միջազգային խորհրդատվական ընկերությունների առանցքային պաշտոններում, իսկ վերջին տարիներին՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում։ Դասավանդում է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում։ Հանդիսանում է Ամերիկյան համալսարանի շարունակական կրթության խորհրդատվական մարմնի անդամ։ Ամուսնացած է, ունի մեկ զավակ։

В Ucom новый генеральный директор, компания вернулась в обычный рабочий режим
На заседании Совета директоров, которое состоялось 14 апреля сего года, произошла замена главы исполнительного органа, и генеральным директором был назначен Ара Сергеевич Хачатрян, который был зарегистрирован в качестве директора ЗАО «Юком» в Агентстве государственного реестра юридических лиц Министерства юстиции Республики Армения.
Отметим, что каких бы то ни было количественных изменений в составе акционеров и акций ЗАО «Юком» не произошло. Часть сотрудников ЗАО «Юком» изъявила желание уволиться, однако по настоянию нового генерального директора большая часть вернулась к исполнению рабочих обязательств.
«Прекрасно осознавая роль компании Ucom в режиме чрезвычайного положения, обусловленного пандемией, я считаю приоритетным предоставление качественных услуг абонентам как фиксированной, так и мобильной связи. Все вакансии, образовавшиеся на данном этапе, будут заполнены в кратчайшие сроки, чтобы компания продолжила обычную жизнедеятельность», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.
Добавим, что Ара Сергеевич Хачатрян окончил Ереванский государственный университет со степенью бакалавра экономики. Степень магистра (MBA) получил в Школе бизнеса в Лондоне, Великобритания и  Школе бизнеса при Колумбийском университете в Нью-Йорке, США. Имеет профессиональную квалификацию от международных финансовых и управленческих институтов. Работал на ключевых позициях в международных консалтинговых компаниях, а в последние годы – в группе компаний «Галакси». Преподает в Американском университете Армении. Является членом консультативного органа по непрерывному образованию Американского университета. Женат, отец одного ребенка.