Ucom-ի 4G+ ծածկույթը Երևանի մետրոպոլիտենում
Անցնող տարվա վերջին օրերին Երևանի մետրոպոլիտենում շահագործման հանձնվեցին վերանորոգված և արդիականացված երկու շարժակազմ, որոնք Ucom ընկերության և Երևանի մետրոպոլիտենի համագործակցության շնորհիվ բրենդավորվել են Ucom ընկերության գույներով և ապրանքային նշաններով, շարժակազմերի մեկում ներկայացված է հին և նոր երևանյան պատկերներ։
«Վստահ եմ, որ երևանյան պատկերները հաճելի հիշողություններ կարթնացնեն ավագ սերնդի ներկայացուցիչների սրտերում, իսկ երիտասարդների մոտ` հետաքրքրությունը կշարժեն ու կստիպեն հարցեր տալ ու պրպտել, փնտրել երևանյան պատմությունները, գնալ դրանց հետքերով, բացահայտել ջերմ ու բարի քաղաքի նույնքան ջերմ ու բարի բնակիչներին։ Իսկ Ucom-ի բաժանորդներին առավել, քան հաճելի կլինի երթևեկել մետրոյով, քանի որ այսօրվանից նաև երևանյան մետրոյում հասանելի կլինի Հայաստանում առաջին 4G+ ցանցը», - նշել է Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ավելին, համաձայն Ucom ընկերության, ի դեմս տնօրեն Հայկ Եսայանի և Երևանի մետրոպոլիտենի, ի դեմս տնօրեն Փայլակ Յայլոյանի, միջև դեկտեմբերի 28-ին կնքված համագործակցության հուշագրի, 2017թ. ընկերությունները կշարունակեն խորացնել համագործակցությունը, փորձելով ավելի լայն ծառայությունների ցանկ մատուցել մետրոպոլիտենով երթևեկող մեր համաքաղաքացիներին։

В ереванском метрополитене задействовано покрытие 4G+ от Ucom
В последние дни уходящего года при сотрудничестве с компанией Ucom в метрополитене Еревана были задействованы два полностью отремонтированных поезда. В одном из поездов, внешне окрашенных в цвета компании Ucom, представлены фотографии старого и нового Еревана.
«Я уверен, что ереванские образы пробудят приятные воспоминания в сердцах представителей старшего  поколения, и возбудят интерес у молодых людей, заставят их задавать вопросы, изучать, искать истории Еревана, идти по их следу, открывать для себя старых и добрых людей старого и доброго города. А абонентам Ucom отныне будет более, чем приятно ездить на метро, так как с сегодняшнего дня в ереванском метро будет доступна сеть 4G+», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Кроме того, согласно меморандуму о сотрудничестве, подписанному между генеральным директором компании Ucom Айком Есаяном и директором Метрополитена г. Еревана 28 декабря, компания Ucom продолжит оказывать содействие в обновлении и модернизации базы поездов.