Ucom-ն ԱՄՆ-ում ներկայացրեց Mobile TV հավելվածը
Մրցանակաբաշխության ընթացքում Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը ներկայացրեց Mobile TV հավելվածը, որն ընկերության՝ միջազգային շուկայում ներկայացված անդրանիկ արտադրանքն է:
ԱՄՆ-ում Mobile TV հատուկ հավելվածը ներկայացվել է փորձնական գործարկման՝ մեկ ամիս ժամկետով, իսկ վերջնական տարբերակը հասանելի կլինի հունվարից: Այն օտարերկրյա օգտատերերին թույլ է տալիս հայկական հեռուստատեսության բոլոր հասանելի ալիքները դիտել շարժական սարքերի վրա, և այդ սարքերն օգտագործել ոչ միայն որպես փոքր հեռուստատեսային էկրան, այլև որպես հեռակառավարման վահանակ:
«Mobile TV հատուկ հավելվածն այսօր Հայաստանում ամենապահանջված հարակից ծառայություններից մեկն է Ucom-ի IPTV բաժանորդների համար: Այս հավելվածի միջոցով օգտատերերին մատուցվելու է լավագույն հեռուստատեսային բովանդակությունն աշխարհի ցանկացած կետում ու ցանկացած պահի», - ասել է Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
Հունվարից հավելվածը հասանելի կդարձնի բարձրակարգ հեռուստաբովանդակությունը, հազարավոր ֆիլմերը և հետաքրքիր հեռուստածրագրերը նաև հայաստանյան օգտատերերին:

Компания Ucom представила мобильное приложение Mobile TV в США
В ходе этой премии директор по развитию компании Ucom Александр Есаян представил приложение Mobile TV, которое является первым продуктом компании, представленном на международном рынке.
Мобильное приложение Mobile TV запущено на испытательный срок в 1 месяц, а окончательная версия будет доступна с января. Mobile TV позволит зарубежным пользователям смотреть все доступные телеканалы армянского телевидения на мобильных устройствах и использовать эти устройства не только в качестве малых телевизионных экранов, но и в качестве пультов управления.
«Специальное приложение Mobile TV на сегодняшний день является одной из самых востребованных дополнительных услуг для абонентов IPTV компании Ucom. Посредством этого приложения пользователям будет предоставлен доступ к лучшему телевизионному контенту в любой точке мира и в любое время», - отметил директор по развитию компании Ucom Александр Есаян.
С января проживающиe в Армении пользователи также получат доступ к высококачественному телеконтенту, тысячам фильмов и интересным телепрограммам благодаря этому приложению.