Ucom-ը հետեվում է տեխնոլոգիական կրթության ընթացքին Գեղարքունիքի «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներում
02/11/2016
Օրերս Ծովագյուղի Մուրացանի անվան միջնակարգ դպրոցի և Սևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան ավագ դպրոցի «Արմաթ» ինժեներական խմբակ-լաբորատորիաների սաները հյուրընկալել էին նախագծի պատասխանատուներին Ucom ընկերությունից և Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԻՏՁՄ):
Շրջայցի ժամանակ «Արմաթի» սաները ցուցադրել են այն ամենն, ինչ սովորել են մոտ մեկ տարվա ընթացքում: Երեխաները հմտացել են «Աղվես» և «Կրիա» ծրագրերի օգնությամբ խաղեր ստեղծելու, մուլտֆիլմեր պատրաստելու, մաթեմատիկական հաշվարկներ իրականացնելու մեջ: Նրանցից ոմանք մասնակցել են նաև Դիջիթեք Էքսպոյի շրջանակներում անցկացվող ջրային սարքերի ցուցադրությանը, որտեղ ներկայացրել են իրենց իսկ ձեռքով պատրաստված նավը:
«Մասնակցել ենք «Բաց խաղ» առաջնությանը և հասել ենք երրորդ փուլ», - նշում է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներից մեկի սան Խաչիկ Առաքելյանը:
«Շրջայցի ընթացքում պարզ երևաց Ucom ընկերության ներդրումների արդյունքը կրթության ոլորտում: Ամենահզոր ուժը մեր հայրենիքի ապագա ինժեներն է, շինարարը, բժիշկը, կամ ցանկացած այլ մասնագետ, ով կրթված է ու իր գիտելիքները ծառայեցնում է հանուն սեփական երկրի բարօրության», - ասել է Ucom ընկերության բրենդի զարգացման և հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Աշոտ Բարսեղյանը:

Компания Ucom следит за успехами технологического образования в инженерных лабораториях “Армат” в области Гегаркуник
02/11/2016
На днях учеников средней школы им. Мурацана в Цовагьюхе и старшей школы им. Хачатура Абовяна в Севане посетили ответственные за проект “Армат” представители компании Ucom и Союза компаний информационных технологий (СКИТ).
Во время визита ученики лабораторий “Армат” продемонстрировали все то, чему научились меньше, чем за год. Дети приобрели навыки в создании игр, мультфильмов и в проведении математических рассчетов при помощи программ “Лиса” и “Черепаха”. Некоторые из них приняли участие в выставке водных инсталляций, проводимой в рамках DigiTech Expo, где они представили собственноручно построенный кораблик.
“Мы приняли участие в чемпионате «Open Game» и дошли до третьего тура”, - отметил студент инженерной лаборатории “Армат” Хачик Аракелян.
“Во время визита явным образом отобразился результат инвестиции компании Ucom в сферу образования. Самой мощной силой нашей родины является будущий инженер, строитель, врач или представитель любой другой профессии, который образован и использует свои знания во имя благосостояния нашей страны”, - сказал руководитель отдела по развитию бренда и коммуникации компании Ucom Ашот Барсегян.