Ucom-ը հետեվում է տեխնոլոգիական կրթության ընթացքին Գեղարքունիքի «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներում
02/11/2016
Օրերս Ծովագյուղի Մուրացանի անվան միջնակարգ դպրոցի և Սևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան ավագ դպրոցի «Արմաթ» ինժեներական խմբակ-լաբորատորիաների սաները հյուրընկալել էին նախագծի պատասխանատուներին Ucom ընկերությունից և Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԻՏՁՄ):
Շրջայցի ժամանակ «Արմաթի» սաները ցուցադրել են այն ամենն, ինչ սովորել են մոտ մեկ տարվա ընթացքում: Երեխաները հմտացել են «Աղվես» և «Կրիա» ծրագրերի օգնությամբ խաղեր ստեղծելու, մուլտֆիլմեր պատրաստելու, մաթեմատիկական հաշվարկներ իրականացնելու մեջ: Նրանցից ոմանք մասնակցել են նաև Դիջիթեք Էքսպոյի շրջանակներում անցկացվող ջրային սարքերի ցուցադրությանը, որտեղ ներկայացրել են իրենց իսկ ձեռքով պատրաստված նավը:
«Մասնակցել ենք «Բաց խաղ» առաջնությանը և հասել ենք երրորդ փուլ», - նշում է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներից մեկի սան Խաչիկ Առաքելյանը:
«Շրջայցի ընթացքում պարզ երևաց Ucom ընկերության ներդրումների արդյունքը կրթության ոլորտում: Ամենահզոր ուժը մեր հայրենիքի ապագա ինժեներն է, շինարարը, բժիշկը, կամ ցանկացած այլ մասնագետ, ով կրթված է ու իր գիտելիքները ծառայեցնում է հանուն սեփական երկրի բարօրության», - ասել է Ucom ընկերության բրենդի զարգացման և հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Աշոտ Բարսեղյանը:

Ucom Follows Up the Technological Education Progress in “Armath” Engineering Laboratories of Gegharqunik
02/11/2016
Recently the pupils of “Armath” engineering club-laboratories of Tsovaghyugh secondary school after Muratsan and Sevan high school after Khachatur Abovyan hosted the project representatives from Ucom and Union of the Information Technology Enterprises (UITE).
During the tour the pupils of “Armath” demonstrated everything they have learnt throughout less than a year. The children became skilled in creating games, doing animation, performing mathematical calculations with the help of «Scratch» and «K-Turtle» programs. Some of them also participated in the exhibition of water installations within the frames of DigiTech Expo, where they presented their own hand-made ship.
«We have taken part in the «Open Game» championship and reached the third round», - said Khachik Arakelyan, a pupil at «Armath» engineering club-laboratory.
«During the tour the result of Ucom investments in the education sphere was visibly fruitful. The most powerful force of our homeland are the future engineers, constructors, doctors or any other metier representatives, who are well-educated and use their knowledge for the welfare of their own country», - said Ashot Barseghyan, the head of brand development and communications unit at «Ucom».