U!Pay վիրտուալ դրամապանակը կօգնի խնայել ժամանակը
Ucom ընկերությունն ԻԴՐԱՄ-ի օժանդակությամբ ստեղծել է U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, որն օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված և շարժական ծառայությունների համար, այլև իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի և տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Վիրտուալ դրամապանակի ներբեռնումը App Store-ից և Google Play-ից բոլորովին անվճար է և հասանելի կլինի մեկ ամսից: Ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ կլինի ընդամենը մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ կլինի լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որևէ մեկով: U!Pay հաշվին հնարավոր կլինի կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչև 10 հատ ArCa, MASTERCARD և VISA քարտեր և ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որևէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները կպահպանվեն ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:
«Այսօր U!Pay դրամապանակի ստեղծմամբ մենք օգնում ենք մեր բաժանորդներին հարմարավետ ու հանգիստ կերպով իրականացնել բոլոր տեսակի վճարումները, խուսափել հերթերից, խնայել ժամանակը և այս ամենն անել ինտերնետի հասանելիությամբ աշխարհի ցանկացած կետից», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը։

Виртуальный кошелек U!Pay поможет сэкономить время
Компания Ucom при поддержке компании ИДРАМ создала виртуальный кошелек U!Pay, который позволяет пользователям оплачивать не только услуги фиксированной и мобильной связи Ucom, но и осуществлять коммунальные платежи, выплаты по кредитам, оплачивать налоги и сборы, а также штрафы дорожной полиции непосредственно со смартфона, вне зависимости от места нахождения.
Виртуальный кошелек можно скачать из App Store и Google Play совершенно бесплатно, а доступен он будет уже через месяц. Для входа в программу нужно будет лишь единожды зарегистрироваться в системе U!Pay, а для реализации платежей нужно будет пополнить виртуальный кошелек при помощи одного из доступных средств. К счету U!Pay можно будет прикрепить до 10 карт ArCa, MASTERCARD и VISA, выпущенных банками РА, и автоматически пополнять счет кошелька U!Pay, либо осуществлять платежи, выбрав одну из прикрепленных карт в качестве средства оплаты. Данные прикрепленных карт будут сохранены в системе АрКа, которая имеет международный сертификат безопасного хранения данных платежных карт - PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).
«Сегодня посредством создания кошелька U!Pay мы помогаем нашим абонентам комфортно и спокойно осуществлять платежи любого типа, избегать очередей, экономить время и делать все это из любой точки мира с доступом в интернет», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.